Facebook Google+ Twitter

Darmowy internet w Krakowie. Czekamy na następne miasta!

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-10-23 10:27

Anteny umożliwiające darmowe połączenia z internetem staną na budynkach wokół krakowskiego Rynku Głównego. Pierwsza z nich już wkrótce trafi na dach magistratu przy placu Wszystkich Świętych.

- Nasze plany związane z montażem anten może pokrzyżować tylko zła pogoda - twierdzi Piotr Malcharek, dyrektor magistrackiego wydziału informatyki i infrastruktury. Każdy z nadajników teoretycznie powinien nadawać sygnał w obrębie 100 metrów. Może się jednak okazać, że przy tak gęstej zabudowie, jak w Śródmieściu, ten zasięg będzie mniejszy. Koszt montażu 60 anten to pół miliona złotych.

fot. Akpa- Te pierwsze anteny, które zamontujemy jeszcze w tym roku, powinny dać nam odpowiedź na wiele pytań. Przede wszystkim dowiemy się, jaki jest obszar, w którym z internetu można bez problemu korzystać . To będzie miało wpływ na montowanie kolejnych nadajników - mówi Malcharek. Teren, w którym turyści i mieszkańcy podłączą się za darmo do sieci, będzie systematycznie powiększany. W samym Śródmieściu anten do odbioru bezprzewodowego internetu będzie 40. To umożliwi przeglądanie stron i wysyłanie oraz odbieranie maili nie tylko w obrębie Rynku Głównego, ale także na Plantach.

Nie oznacza to jednak, że z bezprzewodowego internetu na pewno skorzystają mieszkańcy kamienic wokół Rynku.- Wewnątrz budynków sygnał może być zbyt słaby, choć do pewnych pomieszczeń dotrze - tłumaczy dyrektor Malcharek. – Wiem za to na pewno, że z internetu będzie można skorzystać wewnątrz wielu kawiarni i restauracji, które są w Rynku. Ich właściciele chcą się bowiem przyłączyć do naszego systemu. Anteny zostaną również zamontowane na Kazimierzu, gdzie ma ich być 20. Żadna z nich nie stanie tam jednak w tym roku.

Na początek anteny zostaną zamontowane na budynku magistratu przy pl. Wszystkich Świętych, w okolicach Wawelu, na dachu siedziby miejskiego konserwatora zabytków, banku BPH przy Rynku, przy ul. Floriańskiej, na budynku Agencji Rozwoju Miasta

Rozliczmy polityków z hasła "bezpłatny internet"!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

vuq, napisz o tym. Jeśi znasz się na tym, opisz to proszę. Temat jest bardzo ciekawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koszt montażu 60 anten to pół miliona złotych? Czyli jedna sztuka kosztuje ok. 8333 zł? Zasięg 100 m? To bzdury po całości. Za takie pieniądze można zbudowac wydajną infrastrukture i 100 lub więcej baz o zasiegu 1000 m lub więcej, które pokryją zasięgiem 100 % starego miasta i 100 % Kazimierza. Mam na myśli topowy sprzęt 2.4, 3.5 i 5 Ghz firm Cisco, Proxim, Tsumami, Topowe anteny polskich i zagranicznych producentów. Firma która to obsługuje zarobi worek pieniązków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

z tekstu nie wynika nic na temat rozbudowy starej sieci. komentuje to co przeczytalem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O rany... znowu te złośliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

na wroclawskim rynku juz od dawna jest internet za darmo i zadnego wielkiego halo z tego nie robia

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.10.2006 10:35

o rany! nie mogę uwierzyć... internet za darmo? w Polsce?

ciekawostką mogą być wyniki ostatniej z ankiet idg.pl : http://www.idg.pl/sonda/871.html Gdzie jak widać wyniki mówią same za siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.