Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21506 miejsce

"Darmowy listopad". Odwiedź za darmo Łazienki, Wawel, Zamek Królewski w Warszawie i Wilanów

W listopadzie można zwiedzić za darmo Łazienki Królewskie w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

 / Fot. By Mariokol (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0Nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbędzie się w ramach akcji "Darmowy listopad". W trzy kolejne soboty: 14, 21 i 28 listopada będzie można obejrzeć Królewską Kolekcję Obrazów w nastrojowym świetle i poznać historię jednego z najcenniejszych polskich zabytków.

Już w najbliższą sobotę - 14 listopada - Łazienki Królewskie zapraszają na drugą odsłonę "Nocnego zwiedzania Pałacu na Wyspie". Tego wieczoru będzie można zobaczyć nastrojowo oświetlone wnętrza zabytkowego obiektu, który po renowacji wygląda tak, jak widział go Stanisław August. Pałac na Wyspie będzie można zwiedzać samodzielnie lub z edukatorem Łazienek Królewskich, który podczas wieczornego spaceru przedstawi jego historię.

Na uczestników wieczoru czekają również inne atrakcje - w strojach z epoki wystąpią członkowie stowarzyszenia "Arsenał". Wstęp na wydarzenie jest wolny, gdyż zwiedzanie jest częścią akcji "Darmowy listopad". Oczywiście zwiedzanie w godzinach wieczornych to tylko jedna z licznych atrakcji. "Darmowy listopad" odbywa się przede wszystkim w ciągu dnia.

W Łazienkach Królewskich można zwiedzać bezpłatnie cenne zabytki i oglądać znakomite kolekcje dzieł sztuki z czasów ostatniego króla Polski Stanisława Augusta. Dla zwiedzających udostępnione są Pałac na Wyspie wraz z Królewską Galerią Obrazów, Stara Oranżeria wraz z Królewską Galerią Rzeźby i Teatrem Królewskim oraz Pałac Myślewicki. Obiekty można zwiedzać w poniedziałek w godz. 11-18, zaś od wtorku do niedzieli w godz. 9-18. Bezpłatne wejściówki należy odbierać bezpośrednio w obiektach lub w kasach Łazienek Królewskich, gdzie dostępne są także audioprzewodniki.

"Darmowy listopad", który w tym roku odbywa się już po raz czwarty, jest częścią programu "Kultura Dostępna", realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla czterech Rezydencji Królewskich: Zamku Królewskiego na Wawelu, Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Łazienki Królewskie.

Kacper Van Wallendael (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.