Facebook Google+ Twitter

Darmowy podręcznik będzie droższy o 300 mln złotych, a to nie koniec problemów MEN

Rosną koszty wprowadzenia darmowego podręcznika. Po konsultacjach z innymi resortami założono, że rozłożony na 10 lat koszt projektu to 3,69 mld złotych, a nie jak zakładano wcześniej 3,36 mld zł.

 / Fot. By Bronisław Duda [Public domain], via Wikimedia CommonsW nowej wersji ustawy wprowadzającej darmowy podręcznik znalazły się poprawione dane dotyczące darmowego podręcznika. Ministerstwo Edukacji wyda na książkę w ciągu 10 lat o 300 mln złotych więcej niż początkowo zakładano - informuje Dziennik.pl. Dokładnie nie wiadomo skąd wzięła się nowa suma. Przypuszczalnie ma to związek z faktem, że osobna wersja podręcznika powstanie dla dzieci niepełnosprawnych - twierdzi posłanka SLD, Krystyna Łybacka.

Ministerstwo Edukacji nie skorzystało z uwag UOKiK, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o Rządowego Centrum Legislacji i uwzględniło wyłącznie poprawkę dotyczącą różnych wersji książki dla dzieci niepełnosprawnych. Okazuje się jednak, że przed MEN jeszcze jeden problem: podręcznika dla mniejszości narodowych, na co uwagę zwróciło MAC. Takie książki są przygotowywane przez państwo. To może oznaczać, że koszty darmowego podręcznika znowu wzrosną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.