Facebook Google+ Twitter

Darowizna prezydenta Szczecina dla Szkoły Pod Żaglami niezgodna z prawem?

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-11-03 19:42

Ubiegający się o reelekcję prezydent Piotr Krzystek zapowiedział dziś, że zrezygnuje z części billboardów wyborczych, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekaże na rzecz Szkoły pod Żaglami na remont żaglowca "Fryderyk Chopin". Do podobnego gestu namawiał też innych kandydatów na stanowisko prezydenta Szczecina.

Darowizna prezydenta Szczecina dla Szkoły Pod Żaglami niezgodna z prawem? / Fot. Pawel Majchrzak/PolskapresseDziś na konferencji prasowej Piotr Krzystek poinformował o przekazaniu Szkole pod Żaglami 5 tys. złotych na remont "Fryderyka Chopina". Jednak art. 83. 1 Ordynacji Wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw z 1998 r. wyraźnie mówi, iż "Komitet wyborczy może pozyskiwać i wydatkować środki jedynie na cele związane z wyborami".

Zbieranie pieniędzy na renowację żaglowca Fryderyk Chopin nie mieści się w ogóle w ramach nawet strasznie szeroko pojętej kampanii wyborczej.Nie mieści się w tych ramach także działanie polegające na "oszczędzaniu na billboardach" w celu przekazania tak zgromadzonych oszczędności na taki - skądinąd szczytny - cel - wyjaśnił serwisowi NaszeMiasto Waldemar Gorzycki, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie.

Czytaj więcej:

NaszeMiasto.pl

Paweł Majchrzak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wojtek
  • Wojtek
  • 05.11.2010 12:54

To niech przykleją naklejkę na statku, że on kandyduje i jest ok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.