Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19345 miejsce

Darwinowska teoria ewolucji do lamusa

Z okazji 200-lecia urodzin i 150-lecia ogłoszenia teorii ewolucji, znowu wiele się mówi o jej autorze i przypomina jak została ona przyjęta przez jemu współczesnych.

Australopitek / Fot. http://www.flickr.com/photos/tomczak/411360553/Teorię ewolucji współcześni Darwinowi przyjęli z niechęcią (kler), niedowierzaniem (świat nauki).
Jednak już po kilkudziesięciu latach jej autora zestawiano z trzema największymi uczonymi: Kopernikiem, Newtonem, Einsteinem, których dzieła wywołały naukową rewolucję, doprowadzając do przełomu w nauce i wiedzy o otaczającym nas świecie. Darwinowska teoria ewolucji, chociaż w formie znacznie zmienionej w porównaniu do pierwowzoru, stała się podstawą współczesnej biologii. Pogodził się z nią acz niechętnie nawet Kościół.

W zgodzie z teorią ewolucji, naukowcy starali się zbudować drzewo ewolucyjne człowieka, począwszy od szympansa (7 mln lat temu), poprzez australopiteka, Homo habilisa, Homo erectusa, człowieka neandertalskiego, kromaniończyka, na Homo sapiens skończywszy. Okazało się, że przedstawiciele niektórych z w/w gatunków żyli jednocześnie na tych samych terenach np. australopitek i Homo habilis, jednak do dzisiaj nie znaleziono form pośrednich, aby utworzyć pełne drzewo ewolucyjne, gdyż większość gałęzi kończy się ślepo (gałąź rozwojowa, na której można było umieścić np.: australopiteka czy neandertalczyka wygasała na ich gatunku).

Uczeni wysuwali hipotezę, że człowiek współczesny pochodzi w prostej linii od pitekantropa (wschodniego odpowiednika australopiteka) poprzez neandertalczyka. Jednak okazało się, że neandertalczycy na terenie Europy wyginęli, prawdopodobnie wyparci przez Homo sapiens i nie ma żadnych dowodów, na istnienie jakichś form przejściowych między tymi gatunkami. Sam Darwin przewidział, że zapis kopalny powinien wykazywać umiarkowanie gładkie „continuum par” przodek-potomek oraz dostateczną liczbę form pośrednich pomiędzy większymi grupami.

Od czasów Darwina nastąpił kolosalny rozwój wiedzy paleontologicznej. Patrząc na paleontologiczny zapis możemy stwierdzić, że wszystkie obecnie znane typy (gatunki) wyewoluowały około 525 milionów lat temu.
I pomimo że przez pół miliarda lat trwał dalszy rozwój (kładów powstałych w kambrze), żaden nowy plan budowy ciała od tego czasu się nie pojawił. Z badań nad materiałem geologicznym wynika prawda wręcz przeciwna twierdzeniu ewolucji Darwina, gdyż wśród skamieniałości nigdy nie natrafiono na formę, która mogłaby być uznana za przejściową. Można zaobserwować tylko nagłe i nieregularne pojawianie się i zanikanie różnych gatunków.

Tak nobilitowana teoria ewolucji Darwina nie znalazła potwierdzenia we współczesnych badaniach, gdyż nie ma żadnych dowodów, że jeden gatunek przekształcił się w drugi, dając kreacjonistom dowód na potwierdzenie ich teorii o stworzeniu świata przez Boga.

Źródła: Fałszerstwa ewolucji - Harum Yahya, Teoria ewolucji: Prawda czy fałsz - wykład Macieja Giertycha, Kłamstwo ewolucji Hans Joachim Zillmer

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

A to ciekawe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto przeczytać moje artykuły: link link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Latek
 • Adam Latek
 • 02.01.2012 17:05

Podczas gdy jego rówieśnicy łamią sobie głowy nad ułamkami, 12-letni Amerykanin Jacob Barnett kwestionuje teorię kwantową Alberta Einsteina oraz ponownie rewiduje teorię powstania wszechświata.
Kolejnym krokiem będzie zajęcie się teorią ewolucji Darwina. Jacob Barnett, u którego stwierdzono Zespół Aspergera - łagodną odmianę autyzmu, jest cudownym dzieckiem. Został zatrudniony na uniwersytecie Indiana jako najmłodszy naukowiec.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qmpvcpp
 • qmpvcpp
 • 14.07.2011 19:43

Gd5nup <a href="http://uwnoxktydjic.com/">uwnoxktydjic</a>, [url=http://qqaurwbzsxpc.com/]qqaurwbzsxpc[/url], [link=http://pilndawugpla.com/]pilndawugpla[/link], http://dxtwwhcelsqv.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
fultgdlwtv
 • fultgdlwtv
 • 14.07.2011 18:44

rF4bSm <a href="http://hljylonzbmbv.com/">hljylonzbmbv</a>, [url=http://tezgvfcjlwaz.com/]tezgvfcjlwaz[/url], [link=http://xxefymhmccxy.com/]xxefymhmccxy[/link], http://nculcaffigjp.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
mesattccd
 • mesattccd
 • 14.07.2011 14:48

iBoKX7 <a href="http://ykqsdqixusqo.com/">ykqsdqixusqo</a>, [url=http://bhmzfblracsd.com/]bhmzfblracsd[/url], [link=http://sihpsbiuucry.com/]sihpsbiuucry[/link], http://eacgdnoaqzen.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
jruekrdoljt
 • jruekrdoljt
 • 14.07.2011 14:45

YuQjzV <a href="http://lggnmhaeenzi.com/">lggnmhaeenzi</a>, [url=http://qkstnhfkcglr.com/]qkstnhfkcglr[/url], [link=http://tgxghixskkkf.com/]tgxghixskkkf[/link], http://ekfiyawsrzss.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
oxmnlpiif
 • oxmnlpiif
 • 14.07.2011 13:28

Xr0eHy <a href="http://acdnceujilyq.com/">acdnceujilyq</a>, [url=http://klfwevnoyoyn.com/]klfwevnoyoyn[/url], [link=http://ukbnpbagvvwk.com/]ukbnpbagvvwk[/link], http://lhccpfcnvnkv.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
dr Tomasz
 • dr Tomasz
 • 04.05.2011 01:36

Teoria Darwina została nam sprytnie podsunięta, przez marksistowską wykładnię. Jest ona na rękę wszelkim środowiskom- czy to dawnym, czy współczesnym - hołdującym "materializmowi dialektycznemu" i prawu pięści. Sam Darwin, nie był geniuszem, na jakiego go wykreowano, ale zwykłym "karierowiczem". Był jedynie "twarzą" tej teorii, zaś właściwi jej pomysłodawcy, pozostali w cieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Romek
 • Romek
 • 04.05.2011 01:22

"Tak nobilitowana teoria ewolucji Darwina nie znalazła potwierdzenia we współczesnych badaniach, gdyż nie ma żadnych dowodów, że jeden gatunek przekształcił się w drugi, dając kreacjonistom dowód na potwierdzenie ich teorii o stworzeniu świata przez Boga."

To zdanie jest nielogiczne, bez sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.