Facebook Google+ Twitter

Dary Ziemi. Zaproszenie do Gdyni na XIX Piknik rodzinny.

Od dziewiętnastu lat na jesieni, na terenie zabytkowego parku w gdyńskich Kolibkach, organizowany jest piknik rodzinny Dary Ziemi. Tegoroczna edycja rusza już w nadchodzący piątek i potrwa do niedzieli.

Park Kolibki w Gdyni / Fot. Dariusz SzczecinaUdział w pikniku zapowiedziało już ponad stu wystawców. Zaprezentują oni Dary Ziemi od płodów rolnych poprzez sadzonki, do przetworów, a także wszystko co może przydać się w pracy w ogrodzie oraz sprzyja wypoczynkowi na łonie natury.
W tym roku towarzyszące wystawie prezentacje kulturalne nawiązywać będą do francuskich tradycji muzycznych, artystycznych i kulinarnych.

Baner zapraszający na piknik do Parku Kolibki. / Fot. Dariusz SzczecinaW sobotę 22 września o godzinie 13 zostaną ogłoszone wyniki miejskiego konkursu „Gdynia w kwiatach” , a dwie godziny później poznamy laureatów bardzo ciekawego ogólnopolskiego konkursu „Projekt ekologicznego i jadalnego ogrodu ozdobnego”. Goście festynu będą mieli okazję nie tylko podziwiać konkursowe prace ale także spotkać się z ich autorami.

Natomiast w niedzielę o godzinie 12, na scenie w Kolibkach wystąpi Wiesław Prządka ze swoją formacją New Musette Quartet w programie „Pod dachami Paryża.” W niedzielne popołudnie rozpocznie się też próba bicia rekordu zażycia tabaki największą na świecie tabakierą.

Przez cały czas uczestnicy pikniku będą mieli okazję degustacji ekologicznych przetworów, udziału w konkursach z cennymi nagrodami, natomiast każdego wieczoru trwania pikniku o godzinie 18:00 zostaną rozlosowane „kosze obfitości”.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ociec
  • ociec
  • 23.09.2012 21:34

piknik, piknik i po pikniku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Satyr
  • Satyr
  • 20.09.2012 07:42

Też tam byłem i tabakie szlupałem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
jerzy gawlinski
  • jerzy gawlinski
  • 19.09.2012 13:18

wspaniale, że promuje się żywność ekologiczną! więcej takich inicjatyw!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.