Facebook Google+ Twitter

DAS MOON, The Frozen North i Vökuró na koncercie w Warszawie

27 sierpnia w warszawskim klubie Sen Pszczoły (Grochowska 301/305) odbędzie impreza, na której zagrają trzy zespoły: DAS MOON, The Frozen North i Vökuró.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety w cenie 20 zł nabyć będzie można w kasie klubu przed i w trakcie imprezy.

DAS MOON

DAS MOON to muzyczna podróż w czasie - w przeszłość i w przyszłość, potężna dawka syntezatorów z domieszką nowofalowego brzmienia gitar i surowych instrumentów perkusyjnych oraz hipnotyzujący głos wokalistki Daisy K.

DAS MOON wykorzystuje wcześniejsze doświadczenia na granicy industrialnego eksperymentu i muzyki elektronicznej jako punkt wyjścia do tworzenia w estetyce alternatywnego popu. Ważnym elementem koncertów DAS MOON są synchroniczne projekcje wideo.

Inspiracjami dla DAS MOON są m.in. Einstürzende Neubauten, The Prodigy, Laibach, Kraftwerk, Depeche Mode i Sonic Youth.

DAS MOON to: Daisy Kowalsky - wokalistka, autorka tekstów, DJ Hiro Szyma - producent muzyczny, absolwent warszawskiej ASP i Musiol - twórca muzyki elektronicznej, producent wideo i prawnik.

http://www.facebook.com/dasmoonband

The Frozen North

W muzyce The Frozen North pobrzmiewa zarówno awangardowy indie-rock, metal, jak i subtelna elektronika czy brzmienia zaczerpnięte z muzyki klasycznej. Jednak w swej istocie zespół nieustannie oscyluje wokół enigmatycznego gatunku, jakim jest instrumentalny post-rock.

Grupa powstała w styczniu 2014 roku, pierwszy rok jej działalności obfitował w wydarzenia- wydanie debiutanckiego singla, występ w telewizji publicznej oraz w radiowej Trójce, pod koniec 2014 roku zespół zagrał podczas Warsaw Music Week, oraz na scenie Good Time Radio podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane. W tym roku The Frozen North znalazło się na trzeciej kompilacji Post Rock PL, zespół pracował też nad nowym materiałem, którego część zaprezentuje podczas sierpniowego koncertu.

http://www.facebook.com/abandfromthefrozennorth

Vökuró

Vökuró to powstały w maju 2013r. kolektyw z Warszawy. Ich muzyka to dream pop połączony z alternatywnym rockiem, trip hopem, muzyką psychedeliczną, etno i elektroniczną. Określają swoją muzykę jako metafizyczną podróż w głąb samych siebie, z tekstami inspirowanymi twórczością Williama Blake'a, Jamesa Joyce'a, Stanleya Kubricka oraz ich własnymi pokręconymi snami.

Vökuró pracuje obecnie nad materiałem na debiutancki album, a w międzyczasie kolaboruje z amerykańskim raperem Effeno.

http://www.facebook.com/vokurokolektyw
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.