Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7849 miejsce

David Irving: Auschwitz to Disneyland dla turystów

W wywiadzie dla Newsweeka David Irving mówi, że zalewa go krew, gdy jest nazywany kłamcą oświęcimskim. Pytany jednak czy nadal twierdzi, że komory gazowe w Auschwitz zbudowali po II wojnie światowej Polacy, podtrzymuje swój pogląd na ten temat.

David Irving / Fot. Wikimedia CommonsW rozmowie z Newsweekiem Irving zaprzecza jakoby w holokauście miało zginąć 6 milionów Żydów. Według niego logistycznie niemożliwe było wymordowanie takiej liczby osób w ramach czasowych, w jakich funkcjonowały obozy śmierci. Pytany o konkretną liczbę kpi: "Może trzeba sprawdzić w Izraelu. Może tam się zmaterializowali. Mnie to nie interesuje. " i dodaje, że go ta informacja nie interesuje, bo nie zajmuje się historią holokaustu, ale "prawdziwą historią".

Jednocześnie Irving nazywa Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau "Disneylandem dla turystów". Oburza go czerpanie zysków z obozu koncentracyjnego.Wartownia i brama główna Auschwitz II (Birkenau), widok z rampy wewnątrz obozu, zdjęcie współczesne. / Fot. angelo celedon AKA lito sheppard

David Irving uznawany jest za jednego z czołowych negacjonistów holokaustu. Austriacki sąd skazał go na 3 lata pozbawienia wolności za tzw. "kłamstwo oświęcimskie". Po odsiedzeniu ponad roku, został przedterminowo zwolniony. Pisarz ma zakaz wjazdu do wielu krajów - między innymi Australii, Kanady i Niemiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Arek El
  • Arek El
  • 22.09.2010 16:29

Dlaczego w Europie nie wolno swobodnie wygłaszać swoich opinii , jakikolwiek by one nie były?
Czy p Irving ma rację, z tym nie polemizuję, jednak uważam że powinien mieć prawo do mówienia czegokolwiek - nawet jeżeli to kłamstwo.
Dziwne że nikogo nie oburza gdy ktoś zaprzeczy masakrze na cywilach w Libanie...
Moim skromnym zdaniem Irving powinien móc prezentwac swoje opinie, gdyż w PL można zanegować wszystko (nawet istnienie św Wojciecha) tylko nie jedno...
Skoro mamy wolność to dla wszystkich, nie dla "wybranych". Wolno nawet nosić koszulki z podobizną komunistów czy logiem CCCP, jednak za takie same ze swastyką (nota bene symbolem starszym niż cyewilizacja europejska) czy machanie prawą ręką już można mieć problemy :)
Pozdrawiam ! Żeby było tu jasne, nie popieram pana Irvinga (tym bardziej broń Boże nazizmu).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.09.2010 13:59

Hmm, może to jakaś odmiana schizofrenii (? ). Pani Zuzanno, przypuszczam, że celowo zezwolono temu panu na wjazd do naszego kraju. Mamy tu tylu "fachowców " od leczenia takich dolegliwości, że prędko by tu się nim zajęto ;))) - nie obrażając nikogo. Z głębokim poważaniem dla p. Irvinga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję P.Rafale. Wiem że interesuje się Pan historią i cieszę się że będę mógł podzielić się swoimi wrażeniami . Materiał właśnie wygładzam i sprawdzam pod względem merytorycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takich oszołomów jest pełno .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie przeczytam p.Robercie. Z racji zainteresowań staram się oglądać ten serial.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę wysyłać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Dominiku dziękuję bardzo za zaproszenie. Mam artykuł o nowej serii Czasu HONORU serial jest emitowany w niedzielę czy mogę liczyć na przychylność? Pozwoliłem sobie na uwagę wobec Pana Rafała bo wiem jaką wartością jest Główna. Temat był poruszony w artykule "" Oboz Auschwitz..."" stąd moje zdziwienie. Z szacunkiem R.R

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie - czekamy na porządny materiał informacyjny!:)
Chętnie umieścimy na stronie głównej coś niewtórnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wydawco Rafale . Gratuluję , że wtórny materiał informacyjny na temat tak mało interesujący/głos komentatorów/ znalazł się na Głównej. Może teraz damy tam coś o Dodzie/ Podobno kupiła szpilki jedyne na świecie od Laboutina!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za szybko wyszedł z więzienia. Posiedziałby jeszcze te dwa lata to być może by zmądrzał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.