Facebook Google+ Twitter

Davos naprawia świat po kryzysie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-27 14:36

Odbudowa świata po kryzysie to główny temat tegorocznych spotkań w Davos. Goście organizowanego po raz 40. Światowego Forum Ekonomicznego zastanawiają się, jakich rozwiązań potrzebuje światowa gospodarka, aby wyjść na prostą.

Choć oficjalne rozpoczęcie szczytu zaplanowano na popołudnie, już teraz pojawiają się głosy ostrzegające przed zbytnim optymizmem, wynikającym z lekkiej poprawy sytuacji w światowej gospodarce.

Część ekonomistów, którzy przyjechali do Davos, uważa, że światową ekonomikę trzeba odbudować, a jej podstawy muszą zostać przeprojektowane. Jednak o ile rok temu dominowała nadzieja, że spotkanie polityków i ekspertów pomoże znaleźć wyjście z kłopotów, o tyle teraz dominuje obawa przed powrotem recesji. Przedstawiciele biznesu podkreślają, że choć w kolejnych krajach długo oczekiwany wzrost gospodarczy, to mechanizmy, które doprowadziły do kryzysu, wcale się nie zmieniły. Co więcej, utrzymywane na wyjątkowo niskim poziomie stopy procentowe w Europie i Stanach Zjednoczonych nie dają wielkiej nadziei na boom gospodarczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.