Facebook Google+ Twitter

Davos: Trzeci dzień szczytu ekonomicznego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-29 10:10

Podczas trzeciego dnia Światowego Forum Ekonomicznego znaczna część omawianych tematów będzie dotyczyła ekologii i ochrony zdrowia. Jedna z najbardziej oczekiwanych konferencji poświęcona będzie szczepionkom.

Bill Gates i jego żona Melinda zwrócą się do światowych rządów, korporacji i indywidualnych darczyńców o wsparcie dla organizowanej przez ich fundację akcji upowszechniania szczepionek. Argumentują oni, że dzięki zapobieganiu zachorowaniom udaje się utrzymać przy życiu znacznie więcej osób, niż dzięki jakimkolwiek innym działaniom publicznym w zakresie opieki zdrowotnej.

Eksperci, którzy przyjechali do szwajcarskiego Davos dyskutują też o możliwościach zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego bez narażania środowiska naturalnego. Spór w tej sprawie toczy się między częścią państw wysoko rozwiniętych, które naciskają na ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery, a krajami, które dopiero się rozwijają i nie stać ich na stosowanie drogich technologii ekologicznych.

Podczas licznych paneli, konferencji i nieformalnych spotkań kontynuowane też będą tematy dotyczące odbudowy świata po kryzysie i pomocy humanitarnej dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.