Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1722 miejsce

Dawcy spermy pilnie poszukiwani!

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2008-12-20 10:23

Choć tylko co ósmy dawca okazuje się godny tego, by jego nasienie zamrozić i przekazać dalej, wielu mężczyzn decyduje się na ten krok. Dlaczego? Większość mówi, że z chęci pomocy. Ale wiadomo, że na dawstwie można zarobić kilkaset złotych.

Materiały "pomocnicze" w klinice / Fot. Jakub Kołodziej/Gazeta KrakowskaErotyczny przekładaniec z Natką i Sylwią na DVD. Półkę niżej egzemplarze "Hustlera", "Playboya"
i "Sextry", na ścianach delikatne erotyczne rysunki w stylu art deco. Dawcy nasienia umawiani są
do tego pomieszczenia co godzinę - żeby żaden nie czuł się ponaglany.

Choć tylko co ósmy dawca okazuje się godny tego, by jego nasienie zamrozić i przekazać dalej, wielu mężczyzn decyduje się na ten krok. Dlaczego? Większość mówi, że z chęci pomocy. Wiadomo też jednak, że na dawstwie można zarobić kilkaset złotych.

"Przyjemne z pożytecznym" - komentują internauci na forach poświęconych bankom nasienia. A w akademikach pocztą pantoflową studenci przekazują sobie informacje o tym ile można zarobić. Czy to rzeczywiście tak łatwa kasa? Raczej nie, choć w Krakowie, w przeciwieństwie do innych miast w Polsce, nasienia nie brakuje.

Dziewczyna powiedziała "nie"


Andrzej, student II roku UJ, o banku spermy w Krakowie dowiedział się od kolegi z Warszawy. Tam są one popularne wśród żaków. Oddał nasienie w krakowskim banku. - Myślałem, że to będzie proste, ale już przy rozmowie kwalifikacyjnej zaczęły się schody - wspomina.

Pytano go nie tylko o przebyte w dzieciństwie choroby, ale też o kontakty seksualne. - Czułem się głupio - przyznaje. Przebył badania krwi, wirusologiczne... - I dowiedziałem się, że mało kto załapuje się jako dawca. Trochę się podłamałem - przyznaje. Jako jeden z nielicznych przeszedł wszystkie badania (trwały około dwóch tygodni). I został szczęśliwym posiadaczem 400 złotych. - Nie wiedziałem, że jestem aż tak zdrowy - przyznaje.

Nieco gorzej poszło jego koledze. - Słyszałem, że to dość łatwo zarobione pieniądze, więc zadzwoniłem. Ale im dłużej pytałem o szczegóły, tym pytania trudniej przechodziły mi przez gardło
- mówi Tomek, absolwent AGH, z wiecznymi problemami finansowymi.

- Kobieta w klinice "Macierzyństwo" precyzyjnie wytłumaczyła mi, jak zostać dawcą. Mówiła, że
na samym początku przeprowadzana jest rozmowa wstępna - na temat przebytych chorób, życia płciowego, sytuacji rodzinnej i społecznej. Padają pytania oto, czy w rodzinie nie było alkoholików, przypadków raka, chorób genetycznych. Dowiedziałem się, że jeżeli ten test zaliczę, to po około tygodniu wracam na badania: pobierana jest krew, wymaz z cewki moczowej oraz nasienie do badań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

ktlr4rmg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomagamy spełnić marzenia o dziecku!
Wejdź na www.dawcy-spermy.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
banknasienia@onet.pl
  • banknasienia@onet.pl
  • 02.09.2012 14:24

EUROPEJSKI BANK NASIENIA SZUKA HONOROWYCH DAWCÓW

Honorowe dawstwo nasienia to niesienie pomocy niepłodnym Parom lub Kobietom w staraniach o potomstwo. Dawstwo nasienia to istotna procedura leczenia niepłodności, bez tej możliwości wiele Par nie miałoby nigdy szans na zostanie rodzicami. Dawstwo nasienia to dar szczególny dający Biorcom możliwość cieszenia się ciążą i rodzicielstwem.
Program dawstwa nasienia polega na przekazaniu komórek rozrodczych przez ZDROWEGO mężczyznę w wieku 18-35 lat kobiecie.
Jeśli chcesz zostać HONOROWYM DAWCĄ NASIENIA pierwszym krokiem, który musisz wykonać jest WYPEŁNIENIE FORMULARZA APLIKACYJNEGO na stronie www.europejskibanknasienia.pl w rubryce KOD (opcjonalnie) podając KONIECZNIE 15 78 263. Po wypełnieniu formularza aplikacyjnego na Twój adres e-mail odesłane zostaną informacje i hasło do serwisu, gdzie poproszony zostaniesz o wypełnienie ankiety medycznej, której pozytywny wynik umożliwi Ci rozpoczęcie procesu kwalifikacji, podczas którego zostaną wykonane badania laboratoryjne, konsultacje medyczne oraz psychologiczne. W przypadku zakwalifikowania do Programu dawca oddaje nasienie podczas 4-12 wizyt w Klinice w Gdańsku lub Warszawie. Bank Nasienia zwraca koszty poniesione przez Dawce w procesie dawstwa tj. koszty każdej wizyty Dawcy, podczas której nastąpiło oddanie nasienia. Zwrot poniesionych kosztów odbywa się w zryczałtowanej kwocie- 200 zł (za każdą wizytę, podczas której dawca oddał nasienie). Dawca otrzymuje również bezpłatną opiekę medyczną i szeroki pakiet badań laboratoryjnych o wartości 4 tys. zł.
Dawca sam decyduje o ujawnieniu swoich danych, jeżeli chce zostać anonimowy, tożsamość Dawcy nie będzie znana Biorcom, a tożsamość Biorcy nie będzie znana Dawcy. Dane dawcy nasienia ujawniane są w zakresie na jaki dawca wyraził zgodę (kolor włosów, oczu, wzrost, waga, wykształcenie) w sposób uniemożliwiający jego identyfikacje.
Jeżeli mają Panowie pytania lub wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.
banknasienia@onet.pl
508 954 978

Komentarz został ukrytyrozwiń
ADAM_BYle jaki
  • ADAM_BYle jaki
  • 15.03.2011 21:00

Litości. Takie komentarze jak widzę to żenada. EJ Laski a nie można tak normalnie ze zwykłym nieśmiałym w realu ale MACHO na necie z IQ 153, ale bez powodzenia bo pryszcze ma ( bo się dentysty panicznie boi)

Komentarz został ukrytyrozwiń
joblista
  • joblista
  • 13.01.2011 19:00

lekarz (dr Wyroba - według gazety) stwierdza, że IQ nie dziedziczy się w genach, że jest to mit?
otóż szanowny Panie - inteligencja to cecha ilościowa, wielogenowa (poligenowa) dziedzicząca się jak najbardziej w genach ( jak każda CECHA fenotypowa - białka to produkty genów - panie lekarzu ), chociaż prawdą jest, że jest to cecha silnie modyfikowana warunkami środowiska ( charakterystczne dla wielu cech ilościowych).
przykład rodzic A) IQ = 190 rodzic B) IQ 170 :
wysokie prawdopodobieńswo, że dziecko będzie "genialne"
niskie prawdopodobieństwo (ale zawsze możliwe), że dziecko będzie miało IQ np 100

zarówno dziecko "genialne" jak i dziecko o inteligencji przeciętnej po takich rodzicach odziedziczy swoją inteligencję w GENACH RODZICÓW bo jakże inaczej może być ?

proszę o wyjaśnienie dr Wyrobę

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Oddawanie nasienia do banku działa jak bomba z opóźnionym zapłonem. Student chce zarobić parę groszy i oddaje spermę. Potem dopiero jako ojciec odczuwa brak i pustkę. Może ona ujawnić się nawet po 20 latach, przy okazji kryzysu wieku średniego, podobnie jak w przypadku aborcji, trauma może wrócić po latach - mówi dr Wasilewska.

Wolne zarty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Wśród dawców większość to studenci

A to zaskocznenie biorac pod uwage, ze dawca mozna zostac osoba wylacznie do pewnego (studenckiego) wieku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Choć tylko co ósmy dawca okazuje się godny tego, by jego nasienie zamrozić i przekazać dalej, wielu mężczyzn decyduje się na ten krok. Dlaczego?

Bo czyms zupelnie naturalnym w naturze jest by miec jak najwiecej potomstwa, a tym samym zwiekszyc szanse przekazania swoich genow...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie w tym jest miłość i poszanowanie dla istoty ludzkiej.....(tekst ok)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tu ktoś potrzebuje? To forum -dawców nasienia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.