Facebook Google+ Twitter

Dawid nadal potrzebuje Twojej pomocy

Osoby niepełnosprawne potrzebują akceptacji, pomocy i szacunku, a nie łaski i pogardy - pamiętaj o tym.

Jak mówi Beata Dembińska, mama Dawida: "I ktoś by pomyślał, że tyle turnusów w roku, a także rehabilitacja codziennie w domu, to dziecko powinno śmigać, jak rakieta". Okres dojrzewania, a w taki wkroczył Dawid, jest chyba najbardziej niebezpiecznym dla dziecka chorego na mpd - to wyścig z czasem. U Dawida pojawiły się przykurcze w prawym stawie biodrowym i nodze. Przykurcz w nodze chłopca jest niewielki, ale nie można pozwolić, żeby ten stan się pogorszył. Trzeba robić wszystko, żeby wzmocnić słabszą stronę biodra Dawida.

Na to właśnie zwrócił uwagę rehabilitant Bętkowski na turnusie w Wągrowcu, z którego wrócili 29 października 2011 roku. Dawid wchodzi w wiek dojrzewania i może dojść do zatrzymania, tak widocznych jak dotychczas, postępów zobacz film. W najgorszym wypadku może dojść nawet do uwstecznienia fizycznego. Beata mówi: "Bałam się tego momentu, ostrzegały mnie przed tym matki, których dzieci są chore na mpd i mają ten okres już za sobą" Beata zdaje sobie sprawę, że nie może wpaść w panikę, ani pozwolić sobie na rezygnację z osiągnięcia przez Dawida samodzielności. Jest to jedna z motywacji do rehabilitacji w warunkach domowych, a nie tylko na turnusach. Rehabilitacja w domu będzie również skuteczna i kompleksowa, nawet porównywalna do tej na turnusach.

Nadal trwa zbiórka pieniędzy na kombinezon, bo obecnie taki strój jest wypożyczony Beacie Dembińskiej, a wykonawca tego kombinezonu czeka na zapłacenie za niego do końca listopada tego roku. Kwota nie uległa zmianie i nadal jest to 1,5 tys. złotych. Bardzo proszę, jeżeli komuś z Państwa nie jest obojętny los Dawida i jego rehabilitacja oraz spełnienie jego marzenia o zagraniu w piłkę, to bardzo proszę o pomoc w sfinansowaniu zakupu tego kombinezonu.

Jak pomóc, dowiesz się tu: dawiddembinski.hpu.pl, a gdzie należy wpłacać darowizny, dowiesz się tu: www.dzieciom.pl/. W tytule należy napisać: 5564 Dembinski Dawid Daniel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.