Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

691 miejsce

Dawid Narożny: Największe marzenie powoli nam się spełnia -wywiad

Dawid Narożny, wokalista zespołu Piękni i młodzi, udzielił mi wywiadu o zespole, muzyce i marzeniach. Zapraszam do przeczytania wywiadu.

Zespół Piękni i Młodzi / Fot. Piękni i młodziJustyna Borowiecka: Zacznijmy od początku, kto wpadł na pomysł założenia zespołu?
Dawid Narożny: Na pomysł wpadłem ja razem z Madzią. Myśleliśmy, żeby założyć coś swojego (wcześniej graliśmy w innym zespole), porozmawialiśmy z Danielem i postanowiliśmy założyć zespół.

Pamiętasz, kto wpadł na nazwę zespołu „Piękni i młodzi”?. Były jeszcze jakieś inne propozycje nazw? Jeśli tak to jakie?
-Raczej nie mieliśmy innych propozycji, bo chcieliśmy mieć nazwę łatwą, chwytliwą, polską i przede wszystkim taką, żeby każdy ją szybko zapamiętał. Jeśli chodzi o nazwę również ja ją wymyśliłem.

Nowy Rok rozpoczął się dla Was bardzo pracowicie, dużo koncertujecie…
- Tak dokładnie, w ciągu dwóch pierwszych miesięcy mamy prawie 40 koncertów, jak na sezon zimowy jest to bardzo dużo! Nie mamy praktycznie ani chwili odpoczynku.

Czy był jakiś koncert, który szczególnie zapadł Ci w pamięć?
- Wiele koncertów zapadło nam w pamięć ale chyba najbardziej zapamiętaliśmy koncert w Warszawskim Klubie Explosion. To była Hallowenowa Gala Disco i wtedy dopiero zauważyliśmy, że naszą piosenkę zna ponad 2 tysiące ludzi bawiących się tej nocy w klubie!! To było niesamowite uczucie!!

Kto w Waszym teamie dba o sprawy organizacyjne?
- W naszym teamie o sprawy organizacyjne dbam osobiście, zajmuje się prowadzeniem Fun Page’a, rozplanowywaniem tras, pomysłami na nowe utwory itd. Dużo by wymieniać (uśmiech!)

 / Fot. Piękni i młodziSkąd czerpiecie inspiracje do napisania nowych utworów?
- Inspiracje czerpiemy z różnych źródeł, długo by wymieniać, staramy się robić muzykę nowoczesną w stylu lat 80-tych, 90-tych.

Musze też zapytać o piosenkę „Niewiara”, jedną z najbardziej popularnych piosenkę w ostatnich miesiącach. Czy spodziewaliście się tego, że stanie się ona takim wielkim przebojem?
- Patrząc na tą piosenkę z perspektywy czasu, spodziewaliśmy się „jakiegoś” sukcesu, jednak nie spodziewaliśmy się aż takiego odbioru! To było niesamowite jak raptem z dnia na dzień zaczęto nas zapraszać do klubów w całej Polsce!

Kiedy moi czytelnicy a Wasi fani dowiedzieli się, że będę przeprowadzała z Wami wywiad, prosili o to abym zapytała, kiedy wreszcie będzie można kupić Waszą płytę?
- Powiem ci, że jest to najpopularniejsze pytanie, jeśli biorąc pod uwagę wszystkie pytania od naszych fanów. Jednak odpowiem ci tak samo jak innym: nasza płyta jeszcze nie została wydana, na razie mamy wersje promocyjną, którą rozdajemy tylko i wyłącznie na koncertach. Jesteśmy na dobrej drodze i być może w połowie roku ukaże się nasz krążek.

Muzyka wypełnia Wam mnóstwo czasu, czy znajdujesz czas na jakieś inne zainteresowania?
- Niestety na inne rzeczy nie znajdujemy czasu. Nam z Madzią (żona i wokalistka zespołu PiM przyp.red) zostaje czas na spędzenie czasu z córeczką, ze znajomymi praktycznie w ogóle już się nie widujemy. Na razie jest to początek naszej drogi muzycznej i musimy się temu w 100% poświęcić, żeby zaowocowało nam to na długie lata.

Jakich wykonawców słuchasz, na co dzień?
- Konkurencji (uśmiech!) Słuchamy różnych rzeczy, ja lubię oglądać koncerty na żywo, jednak najczęściej słuchamy piosenek nurtu disco, dance.

 / Fot. Piękni i młodzi
Jakie jest Twoje największe marzenie?[/b
- Największe marzenie powoli nam się spełnia, oczywiście mówię tutaj o marzeniach zawodowych, prywatne zostawimy dla siebie (uśmiech!)

[b]Masz jakieś postanowienia noworoczne?

- Praca praca i jeszcze raz praca. Chcielibyśmy w tym roku zagrać mnóstwo koncertów.


Czego mogę Tobie życzyć?
- Zdrowia, cierpliwości i wytrwałości.


To w takim razie tego Tobie i zespołowi życzę oraz wydania płyty!...I już na sam koniec, możesz pozdrowić czytelników, fanów i dodać coś od siebie (Uśmiech!)
- Serdecznie pozdrawiamy wszystkich czytelników wiadomosci24.pl. Przesyłamy również gorące pozdrowienia dla wszystkich naszych fanów i bądźcie cierpliwi, bo w roku 2014 Piękni i Młodzi szykują dla Was coś czego jeszcze nie było w muzyce Disco Polo (uśmiech!). Dziękuję za wywiad i do zobaczenia na koncertach!

Z Dawidem Narożnym rozmawiała: Justyna Borowiecka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.