Facebook Google+ Twitter

Dawka strachu i napięcia, czyli Noc Grozy i Horrorów w Warszawie

Jak co roku w ostatni piątek października w Multikinach w całej Polsce odbywa się Noc Grozy i Horrorów. Wyświetlane są filmy, które weszły na ekrany polskich kin w ciągu ostatnich miesięcy. W tym roku przygotowano "Internat", "Kronikę opętania", "Kobietę w czerni" oraz "Dom w głębi lasu". Czy noc można zaliczyć do udanych?

Z okazji Nocnego Maratonu Filmowego Multikino Złote Tarasy udostępniło 5 sal projekcyjnych. Tym razem tematem przewodnim były horrory i filmy grozy. Jak wiadomo, gatunki te od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów. Nie dziwi więc, że podczas Nocy Grozy i Horrorów sale były wypełnione po brzegi.

"Internat"


plakat / Fot. materiały prasoweMaraton rozpoczął się filmem "Internat", który wyświetlony był premierowo. To nowe dzieło reżyserki Mary Harron, która na swoim koncie ma głośny film "American Psycho" oraz producentów kultowego "Kruka".

Główna bohaterka, Rebecca (Sarah Bolger) rozpoczyna kolejny rok w elitarnej szkole z internatem dla dziewcząt. Niedawno przeżyła samobójstwo ojca i jej jedynym pocieszeniem jest spotkanie ze swoją najlepszą przyjaciółką Lucy (Sarah Gordon). Niestety ich relacje zaczynają się psuć, w chwili gdy do internatu przyjeżdża nowa wychowanka - tajemnicza Ernessa (Lily Cole). Wkrótce zaczynają się dziać dziwne rzeczy - w tajemniczych okolicznościach giną pracownicy i wychowanki placówki. Zazdrosna Rebecca zaczyna obserwować nową uczennicę, którą obwinia o całe zło.

Trzeba przyznać, że reżyserka nie miała dobrego pomysłu na adaptację książki Rachel Klein "The Moth Diaries". Motyw wampirów jest już dość oklepany, nie można go więc traktować po macoszemu. Film bardziej kładł nacisk na budzącą się seksualność u młodych dziewcząt niż na główny wątek. W dodatku aktorzy byli mało przekonujący w swoich rolach - m.in. gdy Rebecca płakała, widownia pękała ze śmiechu. Odnosiło się wrażenie, że to bardziej komedia, niż film grozy. Na domiar złego niewiele było przerażających momentów, co jest dość dużym uchybieniem w horrorze. Film można obejrzeć, ale nie trzeba.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.