Facebook Google+ Twitter

Dawkins znowu szokuje. "Płód jest mniej człowiekiem niż dorosła świnia"

Wybitny zwolennik ewolucji zwalczający Kościół i religię podał do wiadomości opinii publicznej, że "w odniesieniu do tych znaczeń (słowa) 'człowiek', które są istotne dla moralności aborcji, płód jest mniej człowiekiem niż dorosła świnia."

Richard Dawkins / Fot. Mike Cornwell/CC BY-SA 2.0Uczony Richard Dawkins oświadczenie o ludzkim życiu zamieścił na Twitterze.

"Płód jest mniej człowiekiem niż dorosła świnia" - te słowa łudząco przypominają dowodzenie Petera Singera, który uważał, że jakość życia świni jest daleko wyższa, niż warunki życiowe osoby chorej na Parkinsona. Liczy się jakość - nie samo istnienie w sobie.

Autor "Rzeki genów" przyznaje, że "świnia nie ma ludzkiego DNA, ludzkiego potencjału czy ludzkiego IQ" i dodaje, że "prawdopodobnie ma ona ludzką zdolność odczuwania bólu, a abortowany płód jej prawdopodobnie nie posiada". Wśród kryteriów istotnych w rozważaniu moralności aborcji wylicza jeszcze zdolność do odczuwania lęku i bycia opłakiwanym przez innych.

Internauci zareagowali na wpis bardzo ostro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

Jeśli ktoś się powołuje na Biblię to wypada go zapytać czy zna i przestrzega tego co zapisano w Ewangelii... po za tym z Biblii wynika, że najwyższym prawem (prawem Bożym) jest w Polsce KONSTYTUCJA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2013 20:13

@G.Wasiluk

Ja czegoś takiego nie dowodzę. To było odniesienie do przykładu z "bezbożnymi".

Komentarz został ukrytyrozwiń

szkoda ze pana jak ta niedorosla swinie nie wyskrobali a moze trzeba bylo Einsteina Edisona i paru innych tez wyskrobac i siedziec na drzewie pan jest wyuczonym idiota

Komentarz został ukrytyrozwiń

Próby dowiedzenia, że Stary Testament jest sprzeczny z Nowym są tak samo przekonujące jak dowodzenie, że np. prawo obowiązujące w USA w okresie prohibicji jest sprzeczne z prawem obowiązującym tam obecnie lub też, że ojciec tłumaczący ręcznie synowi, który miał 5 lat nie jest tym samym ojcem, który woli tłumaczyć po dobroci temu samemu synowi mającemu lat 30. W danym wypadklu żona była winna mężowi bezwzględne posłuszeństwo. Jego odmowa stanowiła rozgrzeszenie bezwzględnej kary.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hitler doszedłszy do pełnoletności przestał praktykować wiarę rzymsko-katolicką i stał się szczególnego rodzaju deistą, którego pobożność była oparta wyłącznie na Starym Testamecnie, ale wyłożonym przeciw narodowi który go spisał.

Historycy zajmujący się nowożytnością już dawno temu ustalili, że inkwizycja hiszpańska i portugalska wymordował w sumie podobną liczbę ludzi co ateiści oraz wyznawcy Najwyższej Istoty w czasie wielkiej rewolucji we Francji. Zaś okres pdoboju części obu Ameryk przez Hiszpanów zaznazcył się śmiercią milionów ludzi, ale nie od broni brodatych przybyszów zaz morza, lecz w wyniku zawleczonych przez nich chorób zakaźnych, takich jak ... katar, którego Indianie nie znali i w związku z tym nie mieli na niego żdanej odporności. Potem była jeszcze niewolnicza praca w koplaniach srebra. Tu już ofiary liczy się na setki tysięcy. Blednie to jednak w porównaniu z wyczynami Stalina, a dorównuje ofiarom Lejby Bronsztajna znanego szerzej jako Lew Trocki - organizatora pierwszych kacetów w Europie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.03.2013 12:35

@A.Hausmann

Jesteś avatarem Marysi, zarejestrowanym na innym mailu i piszącym z innego konta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, wiesz co to jest pytanie z tezą - u ciebie rozwiniętą, rozwiewającą wątpliwości, praktycznie odpowiedzią. Po co je zadawać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autorka pisząc te kilka zdań, dała czytelnikom po kiju do baseballa, a sama usiadła na widowni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka luźna refleksja. Mario, ten Twój 7 zdaniowy tekst (razem z zajawką) spowodował wczoraj 30 komentarzy i zajęłaś I miejsce (II m-ce 9 komentarzy). Chylę czoła i serdecznie gratuluję! Gratulacje są bez szyderstwa, zaznaczam tak na wszelki wypadek, żebyś nie doszukiwała się jakiegoś drugiego dna. Wiedziałaś jak ten kij wepchnąć w mrowisko. Mistrzostwo świata!

Natomiast z lekkim uśmieszkiem i nieśmiało zapytam, czy pisząc w ostatnim zdaniu o "ostrości reagujących internautów" miałaś na myśli jeszcze coś innego? Jakąś krucjatę przeciwko Dawkinsowi? A może przemknęło Ci przez myśl, żeby jakiś stosik skręcić bezbożnikowi i jemu podobnym? Czy może - tak zupełnie po chrześcijańsku - ogólnoświatową akcję modlitw zorganizować, bo i kaliber intencyjny większy niż w przypadku Palikota? W tym ostatnim przypadku ogólnopolska akcja chyba skuteczna była, bo chłopak już krzyż sejmowy sobie odpuścił... i w ogóle chyba się nawraca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ilu ludzi wymordowali konkwistadorzy? Oni też byli ateistami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.