Facebook Google+ Twitter

Dawni uczniowie Ratzingera spotkali się w Castel Gandolfo

Według medialnych doniesień, w Castel Gandolfo zakończyło się trzydniowe spotkanie naukowców - byłych uczniów ks. prof. Josepha Ratzingera.

Plac Wolnosci w Castel Gandolfo w okresie swiat Bozego Narodzenia / Fot. Marco Evangelista Fonte, pubblico dominio (domena publiczna)"Stworzenie i ewolucja” to temat zakończonego 16 września w Castel Gandolfo trzydniowego spotkania byłych uczniów Benedykta XVI. Podczas spotkania zebrani naukowcy kontynuowali podjętą w zeszłym roku tematykę relacji między wiarą a teorią ewolucji.

Do tego grona należy ok. 40 uczonych i byłych doktorantów ks. prof. Josepha Ratzingera. Są wśród nich między innymi arcybiskup Wiednia, kardynał Christoph Schönborn, profesorowie z Niemiec - Ulrich Lüke z Akwizgranu i Rolf Schönberger z Ratyzbony, jak podaje Radio Watykańskie. Naukowcy spotykają się ze swoim mistrzem od 37 lat. Co roku dyskutowany jest temat z dziedziny filozoficzno-teologicznej.

Kilka miesięcy temu ukazała się najnowsza książka Benedykta XVI - “Stworzenie i ewolucja”. Książka zawiera materiały z konferencji na ten temat, która odbyła się rok temu we wrześniu w Castel Gandolfo. Benedykt XVI wskazuje m. in. na braki w teorii Darwina. Papież podkreśla, że nie trzeba dokonywać wyboru “między kreacjonizmem, zdecydowanie wykluczającym naukę, a teorią ewolucji, która zakrywa swoje braki i nie chce dostrzec pytań, które powstają poza możliwościami metodologicznymi nauk przyrodniczych”.

źródła: PAP, Radio Watykańskie, Nasz Dziennik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) - za obywatelskość

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.