Facebook Google+ Twitter

Dawny przyjaciel Olewnika, oskarżony o udział w jego porwaniu, wychodzi na wolność

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-04 15:45

Sąd Okręgowy w płocku nie przedłużył tymczasowego aresztu Jackowi K., byłemu wspólnikowi i przyjacielowi Krzysztofa Olewnika.

Jackowi K. dwa miesiące temu postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała, według śledczych z gdańskiej prokuratury apelacyjnej, porwać w 2001 roku, a potem zamordować Krzysztofa Olewnika.

Wtedy, Jacek K. trafił do aresztu, w którym będzie się znajdował do 11 maja. Prokuratura złożyła wniosek o przedłużenie aresztowania, ale w poniedziałek sąd się na to nie zgodził.

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku nie chce komentować tego wydarzenia, jej przedstawiciel powiedział tylko "Rzeczpospolitej", że zostanie złożone zażalenie, bo przebywanie Jacka K. w areszcie jest niezbędne do prowadzenia postępowania we właściwy sposób.

Rodzina Olewników jest oburzona decyzją sądu. Uważa, że jeśli Jacek K. wyjdzie na wolność, przekreśli to szanse na wyjaśnienie sprawy i uniemożliwi dotarcie do ewentualnych wspólników i nieustalonych dotąd osób, które mogły brać udział w porwaniu.

Źródło: rp.pl
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.