DBE: Niepokonany Prokom, AZS liże rany

W Koszalinie AZS podejmował drużynę z pierwszego miejsca w tabeli - Prokom Trefl Sopot i uległ przed własną publicznością. Akademicy przegrali 59:81.

AZS Koszalin. Fot. Krzysiek JędrzejewskiDziś w koszalińskiej hali Gwardii odbył się kolejny mecz Dominet Bank Ekstraligi. Tym razem AZS podejmował przed własną publicznością zespół Prokom Trefl Sopot. Podejmował i... uległ. Złą passę AZS-u, który do tej pory przegrywał z zespołem z Sopotu, miał przerwać dzisiejszy mecz właśnie w Koszalinie. Miał przerwać, ale niestety nie przerwał. AZS po raz kolejny uległ zespołowi z Sopotu, przegrywając z nim 59:81. I choć wszystko zapowia.dało wygraną AZS-u (dobra pierwsza i druga kwarta), tak w trzeciej i czwartej marzenia o wygranej runęły jak domek z kart. Koszalińska Hala Gwardii jak zwykle zapełniona była do ostatniego miejsca. Wszyscy kibice wierzyli w zwycięstwo swojej drużyny. Jednak nie tym razem. Mocniejszy okazał się Prokom i nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu w tabeli.

Cheerleaderki AZS-u Koszalin. Fot. Krzysiek JędrzejewskiPierwsza połowa spotkania była wyrównana, zawodnicy AZSu i Prokomu wielokrotnie celnie trafiali za trzy. Później jednak AZS najwyraźniej stracił siły. Zdarzyło się kilka niewykorzystanych sytuacji i zespół z Koszalina dość mocno przegrał trzecią kwartę (9:24). 21-punktowe prowadzenie po stronie Prokomu utrzymywało się dość długo. AZS próbował odrabiać straty i prowadzenie gości zmalało do 18 punktów. Jednak z upływem czasu, Prokom znowu prowaidzł 21 punktami i nie oddał zwycięstwa do końca meczu. Być może ten mecz ułożyłby się inaczej, gdyby nie to, że w zespole z Koszalina było dwóch kontuzjowanych zawodników - Brandon Spann i Michael Haynes. I chociaż kibice z Koszalina znów głośno dali o sobie znać, to jednak zespołowi z Koszalina nie udało się pokonać Prokomu. AZS w tabeli zajmuje 11. miejsce i na swoim koncie ma już 22 punkty. Imprezą towarzyszącą meczowi był konkurs rzutów zza połowy boiska. Całość poprowadził aktor BTD w Koszalinie - Piotr Kędzierski.