Facebook Google+ Twitter

DBP domaga się od Kuriera Wileńskiego adresów IP internautów

Litewski Departament Bezpieczeństwa Państwa zażądał od Kuriera Wileńskiego, polskiego dziennika na Litwie, ujawnienia adresów IP internautów, komentujących artykuły na stronie www dziennika. Czy są ku temu podstawy?

Skrin z artykułu KW na temat żądań DBP. / Fot. Skrin z KWO tej sprawie jest głośno od paru dni. Dokładnie od 29 marca, kiedy to do Kuriera Wileńskiego przyszło pismo od Departamentu Bezpieczeństwa Państwa. Początkowo wielu z nas internautów myślało, że to po prostu primaaprilisowy żart. Jednak redakcja Kuriera w dwóch różnych artykułach zaznaczyła, że informacja nie jest zmyślona. Do dziś, a minął już tydzień od 1 kwietnia, nie było żadnego sprostowania. Dodajmy, że KW nie zamierza przekazać adresów IP komentujących.

DBP zaniepokoiło sześć postów. Wszystkie je można przeczytać w linkowanym przeze mnie niżej artykule. Wystarczy kliknąć na link pt. "Więcej o sprawie". By zachęcić do lektury zacytuję jeden z oburzających postów jaki pojawił się pod jednym z artykułów na KW:

"2. Kmicic:, Marzec 3, 2010 at 18:03
Cały problem jest w tym, że po prostu chcemy zachować polską tożsamość na pokolenia.
Do Internautów: Teraz jeszcze jest czas na aktywną, mądrą i konkretną pomoc. Prosimy o wpływanie na polskich polityków, organizowanie pikiet, pisanie listów do europarlamentarzystów, nagłaśnianie tego co tu wyczyniają władze litewskie, we wszystkich dostępnych środowiskach i mediach, na wszelkie sposoby. Dopóki jeszcze jest czas...".

Gdy przeczyta się także i inne posty, które tak przeraziły litewskie DBP trudno zrozumieć, o co może chodzić. W postach nie ma nic co łamałoby prawo, godziło w państwo litewskie. Jedyne czego chcą komentujący Polacy z Litwy to prawa do podtrzymania swojej polskiej tożsamości. Wszystko co w tych postach jest, to chęć organizowania się w celu obrony polskości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.