Facebook Google+ Twitter

De la Hoya znowu zwycięski. Tym razem wygrywa w sądzie

Oscar de la Hoya został uniewinniony przez amerykański sąd od zarzutów o uwięzienie i zmuszenie do seksu byłej modelki Playboya, Angeliki Cecory- informuje onet.pl.

Creative Commons Attribution 2.0 Generic license. / Fot. Akira KouchiyamaSprawa z powództwa modelki Angeliki Cecory, oskarżającej legendarnego boksera o zmuszanie do stosunku seksualnego i stosowanie przemocy, została przez sąd rozstrzygnięta na korzyść De la Hoya. Wg sędziego, Paula Wootena: "seks pomiędzy bokserem i modelką odbył się za obopólną zgodą, dlatego oskarżenia kobiety są bezpodstawne" - podaje onet.pl.

Powódka została ponadto zobowiązana do pokrycia kosztów procesu sądowego w wysokości 20 tysięcy dolarów. Prawnik Oscara de la Hoya, Judd Berestein, cytowany przez onet.pl wyraził zadowolenie z wyroku. " Wyrok jest sprawiedliwy, nie sądziliśmy by mogło by być inaczej" - podkreślił pan mecenas.

Oscar de la Hoya to w świecie zawodowego boksu postać tak samo legendarna jak i kontrowersyjna. Na zawodowym ringu stoczył 45 walk. 39 razy wygrywał(30-krotnie przez nokaut), poniósł 6 porażek. Był mistrzem świata w sześciu kategoriach wagowych: junior-lekkiej, lekkiej, junior-półśredniej, półśredniej, super-półśredniej i średniej.

Po raz ostatni na ringu pojawił się 6.12.2008 w walce z Mannym Pacquaio w Las Vegas.Przegrał w 8 rundzie przez nokaut techniczny. 14 kwietnia 2009 de la Hoya ogłosił oficjalnie zakończenie kariery pięściarskiej.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.