Facebook Google+ Twitter

Dead Space 2 - głośne krzyki w kosmicznej pustce

Kosmos nie jest gościnnym miejscem. Ten fakt potwierdzają kolejne filmy, gry i książki, które pokazują, że niemal wszystkie wyprawy ku odległym gwiazdom kończą się dosyć przykrym odkryciem: nie jesteśmy tam mile widziani.

Dead Space 2 to kontynuacja kosmicznego horroru wydanego w 2008 r. Jest to mroczna i brutalna opowieść przeznaczona wyłącznie dla pełnoletnich odbiorców!

 / Fot. materiały prasowe Przyszłość nie rysuje się różowo. Ludzkość zmarnowała wszystkie dostępne na planecie surowce i stanęła na krawędzi zagłady. Ratunkiem okazało się stworzenie olbrzymich statków kosmicznych mających na celu kruszenie planet i grabieżcą eksploatacje ich surowców. Ludzie znowu zawędrowali o krok za daleko.

Pewnego dnia jeden z najstarszych i najpotężniejszych planetołamaczy - USG Ishimura - nadaje sygnał ratunkowy. Odbiera go mniejszy statek - USG Kellion, który wyrusza z pomocą. Na pokład Ishimury wchodzi inżynier Isaac Clarke, który ma za zadanie naprawić statek. Na miejscu jednak okazuje się, że cała załoga USG Ishimury zginęła, a po pokładzie poruszają się odrażające potwory atakujące każdego, kto stanie na ich drodze. Isaac musi rozpocząć walkę o swoje życie.

Tak prezentowała się fabuła pierwszej części gry. Druga odsłona przygód Isaaca rozpoczyna się trzy lata później. Inżynier budzi się w kosmicznym mieście The Sprawl, położonym na jednym z księżyców Saturna. Nie pamięta, co działo się z nim przez ostatnie lata. Co gorsza, budzi się w trakcie najgorszego koszmaru - potwory, które spotkał na Ishimurze, teraz w najlepsze szaleją po kosmicznej stacji. Clarke ponownie musi rozpocząć szaleńczą walkę o przeżycie.

Martwa Przestrzeń

Dead Space 2 to przede wszystkim mroczna gra akcji. Gracz jako Isaac Clarke postara się w niej przeżyć ataki potworów i rozwiązać zagadkę tego, co wydarzyło się w mieście The Sprawl. Trzeba przyznać, że scenariusz i kreacja postaci to zdecydowanie jeden z najmocniejszych elementów produkcji. Wszyscy ci, którzy lubią takie filmy jak "Obcy: Ósmy Pasażer Nostromo", "Odyseja Kosmiczna 2010", czy "Ukryty Wymiar" poczują się tutaj jak w domu.

Podstawą gry jest walka z kosmicznymi potworami, które nieustannie atakują Isaaca. A są to istoty wyjątkowo szkaradne. Już sam ich wygląd przyprawi wszystkich o słabych nerwach o szybsze bicie serca. Co gorsza przeważnie atakują niespodziewanie. Grając w Dead Space 2 może się więc zdarzyć, że kilkakrotnie podskoczycie ze strachu.

Isaac jednak nie jest bezbronny. Dzięki swojemu uzbrojeniu, w którego skład wchodzą zmodyfikowane, cybernetyczne narzędzia potrafi skutecznie stawiać opór przerażającym istotom. Niezwykle użyteczne są także umiejętności telekinezy pozwalającej ciskać na odległość przedmiotami oraz stazy pozwalającej na moment zwolnić naszych wrogów co daje czas na przeładowanie broni i dokładniejsze wycelowanie.

Co jakiś czas Isaac wybierze się także na spacer po kosmicznej pustce. Wtedy jego kroki będą głuche, a on będzie unosił się w stanie nieważkości. Te sekwencje robią niesamowite wrażenie! Widać wtedy w pełni jak ładną grą jest Dead Space 2.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.