Facebook Google+ Twitter

Debata atomowa w Darłowie. Prof. Mirosław Dakowski wśród prelegentów

Debata atomowa odbyła się w jednym z hoteli w Darłowie. Przygotowali ją przeciwnicy zlokalizowania elektrowni atomowej w okolicach jeziora Kopań.

Debata . Główny prelegent: prof. Mirosław Dakowski / Fot. PlakatGłównym prelegentem debaty był prof. dr hab. Mirosław Dakowski - ekspert w dziedzinie energetyki jądrowej, a zarazem przeciwnik budowy elektrowni atomowych. Na spotkaniu zabrakło przedstawicieli drugiej strony - zwolenników energii atomowej, mimo zaproszenia ich przez organizatorów.

Prof. Mariusz Dąbrowski, który popiera budowę energii atomowej i jest pełnomocnikiem do spraw energetyki jądrowej odmówił przyjazdu. Prof. Dąbrowski tłumaczył swą odmowę: "Zaproszenie było wystosowane w ostatniej chwili i mając zobowiązania na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie nie mogłem przyjechać do Darłowa".

Zdaniem prof. Mirosława Dakowskiego, to co się dotychczas mówi na temat elektrowni jądrowej w naszym kraju, to propaganda. "Brak jest ze strony rządowej rzetelnej i obiektywnej informacji o negatywnych skutkach takiej inwestycji. A co z odpadami radioaktywnymi? Jakoś nikt nie podnosi tej kwestii" - wyjaśnia swój punkt widzenia prof. Dakowski.

W spotkaniu wzięły udział 103 osoby. Zebrani uczestnicy spotkania w Darłowie postulowali wykonanie przez rząd ekspertyzy, która pokaże, jak elektrownia wpłynie na turystykę.

Rządowa decyzja dotycząca wskazania lokalizacji dla elektrowni atomowej w Polsce ma zapaść do końca 2013 roku. Potencjalnych miejsc jest 28. Kopań zajmuje trzecią lokatę na tej liście. Pierwszy jest Żarnowiec.youtube

źródło:
sławno.naszemiasto
dziennikbaltycki.pl
dakowski.pl/


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.