Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34022 miejsce

Debata kandydatów do parlamentu z ziemi sieradzkiej

W dniu 11 października odbyła się debata kandydatów do Sejmu i senatu RP VI kadencji. Organizatorem była Rada Samorządu Słuchaczy CKU. Całe wydarzenie miało miejsce w gmachu Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej w Sieradzu.

Kandydaci do Sejmu i Senatu RP. / Fot. Piotr AndrzejakSpotkanie zaczęło się o godzinie 17:00. Rozpoczął przewodniczący Rady Samorządu CKU, Zbigniew Nastarowicz. Przedstawił plan debaty. Po nim głos zabrała pani Wanda Gudowicz dyrektor CKU, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Jednym z gości był starosta sieradzki, Dariusz Olejnik. Następnie rozpoczęła się pierwsza z trzech rund pytań. Prowadzącymi byli Zbigniew Nastarowicz oraz Daniel Piejak. Pytano między innymi o emigrację za granicę młodych ludzi, trasę S-8 oraz służbę zdrowia.

W drugiej części pytania zadawali dziennikarze. Radio Sieradz pytał o sprawę mundurków, a reprezentant Wiadomości24.pl pytał o kwestię pijanych kierowców na polskich drogach.

Dyrektor CKU Wanda Gudowicz / Fot. Piotr AndrzejakW trzeciej części pytania zadawali mieszkańcy miasta i właśnie wtedy mogliśmy zobaczyć jakie problemy najbardziej nurtują lokalną społeczność.

Na koniec całej debaty zostały przeprowadzone prawybory.
Wygrało PO - 25%, drugi był LiD - 20%, trzeci PSL - 12%, czwarty PiS - 10%. Pozostałe partie nie przekroczyły progu wyborczego.

W debacie udział wzięli:
LID- Andrzej Wiśniewski i Tadeusz Bartkowiak
LPR- Grzegorz Wardęga
PO- Cezary Tomczyk
PSL- Piotr Świderski

Mieszkańcy Sieradza / Fot. Piotr AndrzejakW ubiegłym roku Rada Samorządu CKU organizowała debatę kandydatów na prezydenta miasta Sieradz. Podczas zorganizowanych wtedy prawyborów zwyciężył Jacek Walczak, obecny prezydent miasta. Być może, że i tym razem te przedwyborcze wyniki okażą się trafne.

Daniel Piejak / Fot. Piotr AndrzejakPrzewodniczący Rady Samorządu CKU Zbigniew Nastarowicz / Fot. Piotr Andrzejak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.