Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5069 miejsce

Debata Komorowski - Kaczyński zza kulis

W środę odbyła się druga debata kandydatów na prezydenta.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Po sprawdzeniu akredytacji i odprawie BOR-u fotoreporterzy oczekiwali na wpuszczenie do studia. Fot. Robert Danieluk
Po sprawdzeniu akredytacji i odprawie BOR-u fotoreporterzy oczekiwali na wpuszczenie do studia. Fot. Robert Danieluk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

Dziękuję wszystkim za dobre słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy Ćwiękała, mam do Pana prośbę. Proszę sprawdzić, poczytać i następnie pisać. Proszę sprawdzić system finansowania partii, szczególnie tych mających parlamentarną reprezentację. Nie będę Panu ułatwiał zadania. Ponadto proszę również o sprawdzenie procedury legislacyjnej od komisji poprzez czytania w trakcie trwania obrad plenarnych Sejmu. Nie wypada apelować o coś, co ma swoje całkiem niezgorzej unormowane "życie". Gorzej jest natomiast z odbiorem i wpływem na ostateczny kształt przez społeczeństwo. Ale od tego mamy demokrację aby patrzeć na ręce i wyjaśniać, wyjaśniać. Przyjmując nawet za pozytywne i "chwalebne" działanie tzw lobbystów. Pod jednym warunkiem, bez wprowadzania w błąd i taniej sensacji. Pozdrawiam:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacyjne zdjęcia! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro - chodzi o tę panią z Kaczyńskim na smyczy? Jest to, jak widać z upodobań, pod każdym względem, blondynka. :)Nazwisko nieznane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smak zwycięstwa jest tym słodszy im głośniejszy zgrzyt zębów jego oponentów:) W tym wypadku fanów Łupka, Światowida, Wyludniacza Komorowskiego.

Czym nas jeszcze zaskoczy lider sondaży? Ile jeszcze potrzeba, aby kandydat inteligencji zawstydził swoich wyborców? Czy wyborcy pana Gafy bardziej się wstydzą swojego kandydata, a może bardziej nienawidzą Kaczyńskiego? Zobaczymy w niedzielę.

Ps. Zdjęcia spoko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nim zapadnie cisza wyborcza...

Sugestie dla przyszłego prezydenta, moim zdaniem, Jarosława Kaczyńskiego:
Uważam, że bardzo ważna dla poprawy porządku w Polsce jest zmiana ustawy o finansowaniu partii politycznych. Obecne jej postanowienia są, moim zdaniem, korupcjogenne. Ujawniła to afera posłanki Barbary Sawickiej. Posłowie zamiast wykonywać statutowe zadania w Sejmie, jeżdżą po kraju i załatwiają jakieś interesy, do których nie mają uprawnień oraz kwestują wśród przedsiębiorców, a nie zawsze taka kwesta musi mieć charakter łagodnej perswazji. Ryba psuje się od głowy. Dlatego finansowanie partii powinno być tylko i wyłącznie z budżetu państwa, a kontakty posłów z przedsiębiorcami, podobnie jak z obywatelami, powinny mieć miejsce wyłącznie w kancelariach poselskich (oczywiście, specjalne okoliczności, np. powódź, wybory, wizytacje itd. usprawiedliwiają kontakty w terenie).
B. ważna jest poprawa, a może nawet radykalna zmiana, funkcjonowania aparatu sprawiedliwości, sądów, prokuratur, notariatów itd. Coraz częściej media ujawniają tak skandaliczne decyzje tych organów, np. sądowych, że czytelnika , bądź słuchacza gnębią wątpliwości, czy wyrok został wydany i uzasadniony przez zawodowego sędziego, czy woźnego sądowego (tutaj mogą oburzyć się woźni sądowi). Nie dość, że zbyt często decyzje są wydawane bez poszanowania elementarnych praw logiki, sprawiedliwości i przyzwoitości to do tego prawie zawsze z niedopuszczalną przewlekłością.
Błędna jest cała obowiązująca koncepcja funkcjonowania urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich, zajmującego się sprawami mającymi wydźwięk generalny, a odżegnującemu się od podejmowania spraw dotyczących ochrony praw indywidualnego obywatela w konkretnych przypadkach, często wołających o pomstę do nieba.
W prawodawstwie polskim, moim zdaniem, panuje radosna twórczość. Regulacje prawne przygotowywane są najczęściej w tajemnicy zarówno przed konkurencyjnymi ekspertami jak i przed szeroką rzeszą obywateli. Uchwalenie tych regulacji przez Sejm, czy inne kompetentne organy państwa często, gdy społeczeństwo się zorientuje, że coś takiego jest, budzi litość i trwogę, albo pusty śmiech. Czy nie jest na to najwyższy czas, aby projekty nowych regulacji prawnych (z wyłączeniem ew. tajnych) były wcześniej publikowane i udostępniane do zgłaszania uwag szerokiej rzeszy obywateli, no i oczywiście konkurencyjnych ekspertów. Może miałoby sens powołanie czasopisma TYGODNIK PREZYDENCKI, w którym m.in. przedstawiane byłyby projekty aktów normatywnych do zgłaszania uwag przez obywateli. Byłby to, moim zdaniem, milowy krok do poprawy – jak dotąd b. kulawej polskiej demokracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Genialna fotorelacja! ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałem i głosował na Komorowskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale kto jest ta Pani zdeoltem do pasa na osatatnie fotce, ta ze smyczą na szyi, z napisem "kaczyński" na każdej piersi....;)) chcecie abym umarła z ciekawości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobre foty! :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.