Facebook Google+ Twitter

Debata na Prezydenta Katowic. Kandydaci pytani przez studentów

12 listopada na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, odbyła się debata z udziałem kandydatów na stanowisko Prezydenta Miasta Katowice.

Już za kilka dni poznamy wyniki wyborów na Prezydenta Miasta Katowice. Po 16 letniej kadencji, z funkcji włodarza Studenci na debacie na Uniwersytecie Śląskim. / Fot. Paweł Kiliańskinajwiększego miasta Aglomeracji Śląskiej zrezygnował Piotr Uszok. To sprawiło, że wszyscy kandydaci do ostatnich dni walczyli o każdy głos i przekonywali, że mają najlepszą wizję przyszłości Katowic.

W pierwszej części debaty, która została zorganizowana na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, kandydaci przedstawiali własne programy wyborcze, prezentowali pomysły oraz inicjatywy, którymi zajmą się po wygraniu wyborów. W drugiej odsłonie spotkania, musieli oni odpowiadać na pytania studentów.

Arkadiusz Godlewski z chęcią odpowiadał na pytania. Obok Marek Szczerbowski oraz Jerzy Ziętek. / Fot. Paweł KiliańskiKandydaci mówili o nowoczesnych Katowicach, które będę potrafiły zatrzymać młodych, wykształconych mieszkańców miasta. Pomysłem na rozwiązanie tego problemu ma być dobrze płatna praca oraz stworzenie nowych miejsc w żłobkach oraz przedszkolach. Mówiono także o budowie nowoczesnego basenu, licznych wydarzeniach kulturalnych oraz wydłużeniu linii tramwajowej do południowych dzielnic miasta.

Ciekawa dyskusja pomiędzy kandydatami nawiązała się po pytaniu o usprawnienie komunikacji publicznej oraz zredukowaniu korków samochodowych w mieście (Katowice są miastem wojewódzkim, w którym jeździ się najwolniej).

Arkadiusz Godlewski: Jeżeli chodzi o transport publiczny, to jesteśmy w tyle. Lepiej siedzieć w aucie, niż czekać na Aula im. Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. / Fot. Paweł Kiliańskispóźniony autobus na przystanku. To złe myślenie! Musimy zniechęcić mieszkańców do poruszania się samochodem. To nie jest proste, ponieważ trzeba posiadać najpierw alternatywę w postaci nowoczesnego taboru oraz atrakcyjnych cen biletów.

Krystyna Doktorowicz: Nie każdy chce zostawić samochód i przesiąść się do komunikacji publicznej. Zgodzę się, że nowoczesne autobusy oraz tramwaje są bardzo potrzebne. Jednak musimy pomyśleć o tych, którzy z różnych przyczyn muszą poruszać się samochodem. Potrzebne są także nowe miejsca parkingowe.

Marcin Krupa w ogniu pytań. / Fot. Paweł KiliańskiMarcin Krupa: Nowoczesny transport publiczny to podstawa. Trzeba przekonać mieszkańców Katowic oraz innych miast aglomeracji, że warto zostawić samochód i przesiąść się np. do autobusu. Wiele w mieście zostało zrobione jeżeli chodzi o infrastrukturę drogową, Drogowa Trasa Średnicowa, tunel pod rondem, który bardzo odciążył samo rondo i centrum Katowic to tylko przykłady.

Marek Szczerbowski: Samochód przestaje być luksusem. Trzeba sprytnie namówić ludzi na przesiadkę do komunikacji publicznej. Nowoczesne autokary, bliskość przystanków to podstawa. Musimy zrobić wszystko, żeby przekonać mieszkańców na przyjazd do centrum autobusem, a nie samochodem.

Uniwersytet Śląski. / Fot. Paweł KiliańskiJerzy Ziętek: Nie ma wątpliwości, że nowoczesna komunikacja jest miastu potrzebna. Problem korków w Katowicach jest bardzo widoczny, zwłaszcza podczas przejazdu z północy, na południe miasta.

Prawdopodobnie żadnemu kandydatowi w pierwszej turze nie uda się zgromadzić ponad połowy głosów. Największe szansę na wygraną wg. sondaży ma były poseł oraz prezes Narodowego Funduszu Zdrowia - Andrzej Sośnierz, wiceprezydent miasta Katowice - Marcin Krupa, który jest popierany przez obecnego Piotra Uszoka oraz prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, Arkadiusz Godlewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.