Facebook Google+ Twitter

Debata o ACTA: "Pan Donald piratem?"

6 lutego br. o godz. 14.00 w Warszawie odbyło się spotkanie premiera z przedstawicielami środowisk internetowych, ekspertami oraz twórcami w sprawie ACTA. Emocji, mocnych słów, ale i merytorycznych argumentów nie brakowało.

Donald Tusk / Fot. PAP Radek PietruszkaSala wypełniona jest po brzegi. Punktualnie o godz. 14 Donald Tusk rozpoczął debatę.

Premier zapowiedział, że nie będzie się spieszył w sprawie ACTA, dopóki wszystko nie zostanie wyjaśnione. - Do takiej poważnej rozmowy namawiam dziś i przez następne kilka miesięcy - mówił.

Donald Tusk namawiał wszystkich nieobecnych do ujawnienia swoich punktów widzenia. Powiedział, że chciałby, aby brano pod uwagę również głosy przedstawicieli biznesu oraz internautów.

Głos zabrał Minister Boni - poinformował, jak zadawać pytania, należy je pisać na karteczkach. Pani, która miała je rozdać, zaginęła na moment. Już sie odnalazła. Zapowiedział: - Zobaczymy jak będzie na końcu, może coś zaśpiewamy

Przedstawiciel biznesowy, Józef Kot zauważył, że Ministerstwo Cyfryzacji odpowiada za internautów, więc powinno być po ich stronie. Nie umknęło jego uwadze, że ACTA jest w pewnym aspekcie umową handlową, więc w jej ratyfikację powinno być zaangażowane Ministerstwo Gospodarki.

Maciej Gawroński z kancelarii prawnej, przedstawił swoją opinię na temat ACTA. -Nie ma istotnych zmian na tle obowiązującego stanu prawnego w Polsce- powiedział.

Minister Boni przez pewien czas wyrażał swoje wielkie "zainteresowanie" debatą poprzez... zabawę komórką.

Krzysztof Młynarski, ekspert ds. bezpieczeństwa w internecie, niepokoił się, że wraz z wprowadzeniem w życie ACTA, może mieć miejsce wyciek w podobnej skali, jak to było w przypadku Wiki Leaks. Nazwał umowę koniem trojańskim.

A Ministra Boniego wciąż najbardziej interesowała... zaginiona pani z karteczkami, która dalej się nie pojawiła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

Tak więc ludzie "głosujta": <http://jestemprzeciwacta.pl>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Beaty Micula. Żeby "maszyneria" była sprawna, trzeba poszczególne mechanizmy wymontować, wymienić zużyte części, przesmarować i zmontować. Inaczej dyktatury nie zmontuje się. Kiedyś nasz wielki wódz manipulował śrubkami, było proste. Rozkręcenie, przesmarowanie gwintu i powolne, sukcesywne dokręcanie "nakrętki".
Jakikolwiek system człowiek wymyśli i tak będzie niedoskonały. W przeciwnym razie oznaczałoby to, że jesteśmy już na końcu. A to byłaby nieciekawa perspektywa. Myślę, że obecnie Europa jest w swojej najtrudniejszej fazie rozwoju. Może być bardzo dobrze lub skończyć się tragicznie. "Cisza przed burzą", to wielka niewiadoma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolos, toś Ty tak naiwny jesteś, że nie wiesz kto był na tym spotkaniu?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
magik
  • magik
  • 09.02.2012 12:39

cos na temat http://kwejk.pl/obrazek/917398/acta.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
magik
  • magik
  • 09.02.2012 12:38

cos na temat http://kwejk.pl/obrazek/917398/acta.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 08.02.2012 17:40

Co pan Kraszewski bredziiii ? Wstanie wojennym siedział pan u Niemców a w 70 R MIAŁ 20 LAT - zaco siedział młody chłopak ? za chuligaństwo ? A jak pan przekroczył granicę w tym czasie i skąd paszport ???? OD UB ???/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 08.02.2012 17:40

Co pan Kraszewski bredziiii ? Wstanie wojennym siedział pan u Niemców a w 70 R MIAŁ 20 LAT - zaco siedział młody chłopak ? za chuligaństwo ? A jak pan przekroczył granicę w tym czasie i skąd paszport ???? OD UB ???/

Komentarz został ukrytyrozwiń

No Nie Dzisiaj 18:28
@ Panie Kraszewski , pan mnie chyba nie zrozumiał albo zapomniał co pisał w poprzednim poście . Tam pan pisał o komunie a Sikorski to polityk od najmłodszych lat walczący o wolną Polskę , minister w wolnym kraju .Niech pan nie zmienia tematu co było kwartał temu tylko co pan robił mając 20 lat w Berlinie lub pod Berlinem . Nie ma pan bladego pojęcia co było w r 1970 r w Polsce i jaki był wówczas stosunek do Niemiec ,mimo to pojechał pan do nich . PO CO ???
=========================
PO CO? -Nie chcialo mi sie siedziec w wiezieniu w czasie wojennym z ospbnikami pana Bartoszewskiego, Komorowskiego, Michnika i innych kolesi Jaruzelskiego i Kiszczaka. Siedzialem od grudnia 1970 i wiem dobrze jak to bylo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie jest ONZ. Czy ta zramolała organizacja, jeszcze czymś, poza pensjami dla swoich pracowników , się interesuje? ACTA to jest prawo, ponad prawem. Własność intelektualna powinna być chroniona w prawie międzynarodowym, jak każda inna własność. Nie powinno się wprowadzać uprzywilejowań, a przede wszystkim wmontowywania furtki umożliwiającej do niezapowiedzianych odwiedzin, składanych przez ludzi mających złe zamiary wobec odwiedzanego. Taką furtką będą mogli wchodzić mordercy - też.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Palipies
  • Palipies
  • 07.02.2012 19:56

Powstaje Nowa Siła w Polsce.
Masz dosć tych samych ludzi zabijających sie o stanowiska, napychających kieszenie naszymi pieniędzmi, podejmujacych decyzje bez naszej zgody?
Nie chcesz juz słuchać o matactwach, aferach i korupcji? Nie możesz patrzeć, jak Polski rząd rozsprzedaje nasz kraj i robi wszystko by nam wiodło się gorzej?
Dołącz do nas. Powstaje młode ugrupowanie oparte na wykształconych i młodych ludziach, bez znanych twarzy i osób zasiadających w rządach od lat 80tych. Pomóż zmienić naszą ojczyznę. Jeśli nic nie zrobimy teraz, to kiedys, obudzimy się i moze byc za późno...
www.eksperckie.fora.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.