Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

108076 miejsce

Debata o patriotyzmie w Pałacu Staszica

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-23 17:25

Czy patriotyzm w dzisiejszych czasach jest zjawiskiem wstydliwym? Czy warto mówić o sobie publicznie patriota? Czy patriotyzmem można usprawiedliwiać zachowania moralnie niewłaściwe? O tym dyskusja 25 stycznia w Pałacu Staszica.

Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza do udziału w debacie pt.: Czym jest obecnie patriotyzm?, która odbędzie się 25 stycznia (środa) br.
w Pałacu Staszica (Sala Okrągłego Stołu), przy ulicy Nowy Świat 72 o godzinie 16.

W debacie wezmą udział:

dr hab. Jan Żaryn
profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego specjalizujący się w dziejach najnowszych Polski;

dr Michał Łuczewski
pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego zajmujący się m.in. nacjonalizmem, pamięcią społeczną, tożsamością narodową i europejską, totalitaryzmem i demokracją;

ks. dr Piotr Burgoński z Instytutu Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, autor nagrodzonej przez Narodowe Centrum Kultury pracy Patriotyzm w Unii Europejskiej;

prof. dr hab. Joanna Kurczewska z Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, szczególnie zainteresowana problematyką narodu (ideologii, kultury oraz relacji państwo-naród), autorka książki pt. Patriotyzm(y) polskich polityków.

Więcej informacji: osoba do kontaktu: dr Mikołaj Pawlak, e-mail: mikolajpawlak@uw.edu.pl

Agata Rozalska
Materiał zamieszczony pierwotnie na
ngo.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

 skrzat
  • skrzat
  • 24.01.2012 08:33

Koźmiński , Konopka , Śledziewski -- To prawda , to źli ludzie . Mają pakt z diabłem !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@chrześcijanin
"Ja z nerwów do tych belzebubów nie skasowałem nicka żony i ot tak wyszło jak wyszło."


Nadal kręcisz, co w takim razie oznaczają twoje słowa "Dawaliście mi plusy na ta chwile mam ich trzy"

Komentarz został ukrytyrozwiń
chrześcijanin Dzisiaj 21:38
  • chrześcijanin Dzisiaj 21:38
  • 23.01.2012 22:17

Walcie minusy , opuszczajcie kciuki w dól .Mam to gdzie .Co chwila mam dowody ,ze bardzo dobrze zrobiłem. odchodząc z PiS .Żona mi podpowiada abym się takimi prostakami nie przejmować , bo to swołocz( to moje słowa a nie jej).

Komentarz został ukrytyrozwiń
chrześcijanin Dzisiaj 21:38
  • chrześcijanin Dzisiaj 21:38
  • 23.01.2012 22:06

Żona przeczytała ten post i zawołała mnie .
qubx2096 Dzisiaj 20:13
Ocena: Ocena pozytywna 2 Ocena negatywna 2

@ ŚLEDZIEWSKI, nie chcę pisać mocnych słów . Mam tylko pytania , a może dwa czy ja jako zwolennik PO jestem innym patriotą? Co pan wypisuje na stare lata - polskość to nienormalność ? Po co pan chodzi do kościoła ? To teraz uczą takiej nienawiści ? Kaczyński jako ukraiński żyd jest lepszym patriotą niż rdzenny Polak ? Pisowcy mają monopol na patriotyzm ? Hitler jakby miał taką propagandę to by wygrał wojnę .

Ja z nerwów do tych belzebubów nie skasowałem nicka żony i ot tak wyszło jak wyszło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
chrześcijanin Dzisiaj 21:38
  • chrześcijanin Dzisiaj 21:38
  • 23.01.2012 22:02

chrześcijanin Dzisiaj 21:38 ten wpis jest mój a ten chrześcijanin Dzisiaj 19:57 mojej żony, bezpartyjnej i Ukrainki.
Przez nieuwagę wysłałem post i nie skasowałem po żonie poprzedniego nicka .Ja potrafię się pomylić i dlatego tak wyszło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@chrześcijanin Dzisiaj 21:38

A co TY tak pstryk palcami i zmieniasz płeć ? Chyba masz coś wspólnego z Palikotem !

Komentarz został ukrytyrozwiń
chrześcijanin
  • chrześcijanin
  • 23.01.2012 21:38

Ja jestem członkiem Platformowy Obywatelskiej .
Konopka nie rozrabiaj.Śledziewski ty dajesz znowu zaczyn do obrażania nas Polaków .Brakuje jeszcze (koźmiński) by nazwać was wrogami nas Polaków.
Czy ja ,któremuś z was coś złego zrobiłem?Świadomie wystąpiłem z PiS , gdyż dowiedziałem się więcej o prominentnych ludziach z PiS ; Kaczyńskich ,Macierewiczu ,Brudzińskim a taki Hofman , Błaszczak Fotyga to wywołują u mnie odruch wymiotny .Odszedłem z tej partii PiS , gdyż zauważyłem obłudę i wrogość do nas Polaków.Jestem dalej działaczem na rzecz rozwoju mojego ukochanego miasta Hrubieszów .Nikt mnie za to nie poniewiera .Nikt mi nie wypomina uprzedniego członkostwa w PiS .Zawsze działałem i działam dla mojej tej małej ojczyzny i przede wszystkim dla Polski.
Śledziewski , Konopka , koźmiński:jesteście złymi ludźmi i to na dodatek tymi co rozsiewają nienawiść do wszystkich Polaków .A niech was piorun trzaśnie wy belzebuby!!!
Dawaliście mi plusy na ta chwile mam ich trzy.Co?Teraz minusy i obelgi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hasłem przewodnim Tuska przy każdych wyborach jest " Polska to nienormalność" nie ucieknie od tych słów choćby uciekł na koniec świata nawet do Peru . Teraz pytanie do zwolenników PO: czy można uważać was za patriotów jeśli wasz przywódca wygłasza takie obraźliwe słowa dla każdego Polaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qubx2096
  • qubx2096
  • 23.01.2012 20:13

@ ŚLEDZIEWSKI, nie chcę pisać mocnych słów . Mam tylko pytania , a może dwa czy ja jako zwolennik PO jestem innym patriotą? Co pan wypisuje na stare lata - polskość to nienormalność ? Po co pan chodzi do kościoła ? To teraz uczą takiej nienawiści ? Kaczyński jako ukraiński żyd jest lepszym patriotą niż rdzenny Polak ? Pisowcy mają monopol na patriotyzm ? Hitler jakby miał taką propagandę to by wygrał wojnę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
chrześcijanin
  • chrześcijanin
  • 23.01.2012 19:57

Warto w tym miejscu przypomnieć ,że Stanisław Staszic w Hrubieszowie założył pierwsze w Polsce Towarzystwo Rolnicze.Na ówczesne czasy to było nowatorski i później inni go w tym naśladowali.Hrubieszów ma doskonałe ziemie I klasy ,czarnoziemy.
Pokazywał nam wszystkim jak kochać Polskę taka jaką eis ma .To był wybitny Polak , patriota i duchowny.
Jestem Polka z narodowością ukraińską .Na tych terenach w zgodzie żyli i żyją :Polacy ,Ukraińcy ,Żydzi .