Facebook Google+ Twitter

Debata o rolnictwie na wiejskiej - Lepper znów w Sejmie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-10 17:15

W Sejmie odbyła się debata na temat sytuacji w polskim rolnictwie. Stanowisko strony rządowej przedstawił minister Marek Sawicki. Na loży dla widzów pojawili się Andrzej Lepper i Janusz Maksymiuk z Samoobrony

Szef resortu rolnictwa powiedział, że główną przyczyną wzrostu cen żywności jest wejście na rynek rolny kapitału spekulacyjnego, który wychodząc z rynku nieruchomości, niejako "po drodze" chciał zarobić na rolnictwie. Potwierdza to obecny światowy kryzys finansowy.

Lepper i Maksymiuk twierdzili, że przybyli uczestniczyć w debacie o rolnictwie, przysłuchując się jej. Twierdzili, że wnioskowali o tę debatę i dlatego na nią przybyli.

Marek Sawicki ocenił, że obecna sytuacja w polskim rolnictwie jest wynikiem ogólnej sytuacji na świecie. Podkreślił, że polska administracja bardzo dobrze radzi sobie z transferem funduszy unijnych. Minister Sawicki przypomniał, że tegoroczne lato przyniosło klęskę suszy i klęskę huraganów. W związku z nimi rząd przygotował program pomocy poszkodowanym rolnikom, który przewiduje różne rodzaje wsparcia, takie jak kredyty preferencyjne, przedłużenie spłaty kredytów inwestycyjnych, czy zmniejszenie lub umorzenie należności na rzecz KRUS.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.