Facebook Google+ Twitter

Debata o rolnictwie na wiejskiej - Lepper znów w Sejmie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-10 17:15

W Sejmie odbyła się debata na temat sytuacji w polskim rolnictwie. Stanowisko strony rządowej przedstawił minister Marek Sawicki. Na loży dla widzów pojawili się Andrzej Lepper i Janusz Maksymiuk z Samoobrony

Szef resortu rolnictwa powiedział, że główną przyczyną wzrostu cen żywności jest wejście na rynek rolny kapitału spekulacyjnego, który wychodząc z rynku nieruchomości, niejako "po drodze" chciał zarobić na rolnictwie. Potwierdza to obecny światowy kryzys finansowy.

Lepper i Maksymiuk twierdzili, że przybyli uczestniczyć w debacie o rolnictwie, przysłuchując się jej. Twierdzili, że wnioskowali o tę debatę i dlatego na nią przybyli.

Marek Sawicki ocenił, że obecna sytuacja w polskim rolnictwie jest wynikiem ogólnej sytuacji na świecie. Podkreślił, że polska administracja bardzo dobrze radzi sobie z transferem funduszy unijnych. Minister Sawicki przypomniał, że tegoroczne lato przyniosło klęskę suszy i klęskę huraganów. W związku z nimi rząd przygotował program pomocy poszkodowanym rolnikom, który przewiduje różne rodzaje wsparcia, takie jak kredyty preferencyjne, przedłużenie spłaty kredytów inwestycyjnych, czy zmniejszenie lub umorzenie należności na rzecz KRUS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.