Facebook Google+ Twitter

Debata o związkach partnerskich w Sejmie RP

Dziś w Sejmie RP odbyło się pierwsza, historyczna debata na temat ustaw o związkach partnerskich. Projekty swoich ustaw przedstawiła Platforma Obywatelska, Ruch Palikota oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Zarówno konserwatywny projekt PO, jak i dwa dużo bardziej liberalne i wychodzące naprzeciw oczekiwaniom osób homoseksulanych projekty SLD i Ruchu Palikota, nie budzą zaufania prawicy. Wręcz przeciwnie-w obronie tradycyjnego pojęcia związku oraz usankcjonowania go zawarciem małżeństwa swym kontrowersyjnym przemówieniem wystapiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz: "Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą, projekty są sprzeczne z konstytucją (...) są szkodliwe, naruszają zasadę równości, prawo do intymności, ekshibicjonistycznie pozwalają obnosić w przestrzeni publicznej skłonności seksualne, czyli naruszają poczucie estetyki i moralności większości Polaków."

Podczas, gdy PO podkreśla, że projekt jej autorstwa jest najbardziej konserwatywny i z tego powodu najbliższy polskim realiom, lewica zgodnie apeluje o uwzględnienie również ich projektów. To one właśnie bowiem rozwiązać miałyby większość problemów dnia codziennego, z którymi borykać muszą się ci, którzy nie chcą, lub nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego.
Krystian Legierski z SLD otwarcie mówi o tym, iż nie wierzy w szczere intencje Platformy Obywatelskiej: „Prawda jest taka, że ze względu na poglądy swoich członków, Platforma Obywatelska nie jest w stanie skutecznie poprzeć żadnego projektu ustawy z tzw. sfery światopoglądowej, który wychodziłby naprzeciw liberalnym oczekiwaniom. Z powodu obecności w Platformie takich wybitnie konserwatywnych polityków jak minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, poseł John Godson, wiceprzewodnicząca PO i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz wielu, wielu innych, PO nie jest w stanie w trakcie dwóch kadencji sprawowania władzy uchwalić żadnej ustawy dotykającej sfery światopoglądowej”  / Fot. Tim Psych/Attribution License

Liberalne projekty RP i SLD poza kwestiami, które zawarte są również w projekcie PO, czyli m.in. prawem do informacji medycznej oraz decyzji o pochówku partnera, prawem do zaciągania wspólnego kredytu, kwestiami alimentacyjnymi oraz ustaleniem wspólnoty majątkowej zawiera szereg innych uprawnień. Jest to przede wszystkim możliwość wspólnego rozliczenia podatkowego, zaciągnięcie zasiłku z tytułu opieki nad partnerem oraz prawo do renty po zmarłym partnerze.

Premier Donald Tusk zaapelował do parlamentarzystów, by dopuścili wszystkie trzy projekty ustaw do dalszych prac sejmowych.
Prawica zgodnie odrzucić chce wszystkie trzy projekty w pierwszym czytaniu.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu w sprawie związków partnerskich, przed budynkiem odbywała się pikieta pod hasłem "Żądamy ustawy o związkach partnerskich", która zorganizowana została przez akcję Miłość Nie Wyklucza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.01.2013 17:41

Łukasz Wybranowski:
"To jest choroba i należy tych ludzi leczyć"; "miłość pomiędzy dwoma osobami tej samej płci jest chorobą"; porównanie homoseksualizmu do pedofilii

Po raz kolejny: Redakcjo, proszę o reakcję.

Regulamin

IV. OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKÓW
2. Użytkownicy są również zobowiązani do przestrzegania DOBRYCH OBYCZAJÓW.
3. Użytkownikowi, który narusza niniejszy Regulamin, a w szczególności:


* zamieszcza tego rodzaju Wypowiedzi, Komentarze, Materiały lub wpisy na forum dostępnym w Serwisie, że ich rozpowszechnianie może być niezgodne z prawem, w tym może naruszać prawa osób trzecich lub Operatora (w tym w szczególności dobra osobiste, prawa autorskie, prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej lub inne) LUB MOŻE BYĆ SPRZECZNE Z ZASADAMI WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO LUB DOBRYMI OBYCZAJAMI; (...)
Operator ma prawo zablokować możliwości przekazywania do Serwisu Materiałów, Komentarzy, Wypowiedzi lub wpisów na forum internetowym dostępnym w Serwisie na okres do 1 miesiąca, lub pozbawić Użytkownika przyznanych przywilejów, lub pozbawić Użytkownika możliwości korzystania z Serwisu poprzez usunięcie jego konta z Serwisu.
(...)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabili trolla, narodzi się nowy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu!
Zaczyna Pan już pisać sam do siebie - w to już okropna choroba. Nawet jeżeli homoseksualizm jest chorobą (według Pana) to nie potrafi Pan tolerować w swym otoczeniu ludzi chorych? Nie toleruje Pan garbatych, ułomnych, głuchych itd? A gdzie miłość bliźniego swego?
Czego Pana ten Kościół uczy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz Wybranowski Dzisiaj 09:29 Panie Łukaszu, jeżeli słowo "choroba" użył Pan w znaczeniu potocznym, to z racji mojego wykształcenia odpowiem, że to nie prawda. Chyba, że użył Pan tego określenia, jako zdarzenia statystycznego występującego w mniejszości. Ale wtedy terminem "choroba" trzeba byłoby objąć takie zdarzenia jak bardzo niski wzrost, nadmiernie wysoki, garbaty nos i cały szereg przypadłości. A leczyć można wszystko w skomercjalizowanym świecie. Nawet "nieprawidłową" orientację seksualną. Należy dość ostrożnie posługiwać się takimi argumentami, które wydaje się, iż są mocne i wyjęte wprost z obserwowanej rzeczywistości. Przeszczepianie narządów jest też sztuczne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękujemy p. Pawle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wpisuje sobie szóstego trolla na listę trollów zabitych na śmierć własnoręcznie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie szkoda energii na walkę z trollami :) Łamanie regulaminu, użytkownik zablokowany, mam nadzieje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda energii na walkę z trollami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.01.2013 14:12

"To jest choroba i należy tych ludzi leczyć"; "miłość pomiędzy dwoma osobami tej samej płci jest chorobą"; porównanie homoseksualizmu do pedofilii

Redakcjo, proszę o reakcję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, w tym momencie mnie obrażasz-bo domyślnie porównujesz moja orientację psychoseksualną do pedofilii, która krzywdzi i to w sposób okrutny. Oczekuję przeprosin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.