Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14276 miejsce

Debata po expose: 130 pytań do premiera Tuska

Współautorzy: Maciek Kasprzyk Mateusz Budzianowski Radosław Pietrzak

Expose trwało godzinę, debata sześć. Jako pierwszy głos zabrał Jarosław Kaczyński, który nie zostawił suchej nitki na zapowiedziach rządu Tuska. - Budżet "elastyczny" Tuska można przyrównać do budżetu Gierka - stwierdził prezes PiS. Krytycznych wypowiedzi, nie szczędzili premierowi również pozostali parlamentarzyści.

Sonda

Jak oceniasz expose Donalda Tuska?

Donald Tusk / Fot. PAP/Radek PietruszkaKaczyński uważa, że de facto budżetu nie ma. Mówił też o atakach na krzyż, braku stanowczej reakcji na katastrofę Smoleńską i zapominaniu o tradycji. - W Polsce jedynym znanym system wartości jest ten, którym dysponuje kościół katolicki. Po drugiej stronie jest nihilizm - mówił Kaczyński. Zapowiedział, że PiS nie poprze propozycji rządu Donalda Tuska, m. in dlatego, że "zaciskaniu pasa mówimy "nie". Następnie Jarosław Kaczyński opuścił salę sejmową, nie słuchając innych wystąpień.

Czytaj również: Premier Tusk w exposé: Polacy powinni pracować do 67. roku życia


Zdecydowanie pozytywnie wypowiedział się o planach na najbliższe lata poseł PO, Rafał Grupiński. - Ta koalicja będzie kontynuowała swój sposób prowadzenia spraw. Potrzeba nam rozumu, rozwagi i odwagi. A opozycja będzie się denerwować zmianami - mówił Rafał Grupiński.

Zobacz także: Nowi ministrowie premiera Tuska zostali zaprzysiężeni

Głos zabrał także Janusz Palikot. Przewodniczący trzeciej siły w parlamencie powiedział, że Donald Tusk nie ma pomysłu na Polskę. Według Palikota, expose Tuska nikogo "nie poderwało". Janusz Palikot porównał wystąpienie premiera Tuska do "egzaminu przed agencjami ratingowymi".

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (53):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 27.11.2011 16:06

no fakt tu rząd przegiął ... rostowski kłamie w żywe oczy bajdurząć ze polak zyska pracując dłużej a ZUS z kieszeni mu wyjmie za niepłacone lata średnio 60000zł więc ta podwyżka 10 czy 20% emerytury gdy sie ją bierze ileś lat krócej można se włożyć ..wiecie gdzie TO JEST KATASTROFA no tusk strzelił sobie w głowa!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 23.11.2011 17:46

rząd najnormalniej w świecie chce okraść polaków tj z 2 lat emerytury dla meżczyzn tj około 24 x 1500zł tj.36 000zł a z kobiet 84 miesiące x 1000zł (średnia emerytura miesięczna] tj 84 000 zł tyle polki bedą do tyłu bo tyle przez te lata by wzięły a dorobic jakby chciały to se mogą z wyboru!!! więc co za kit wciska rostowski czy panie z ZUS to jest czysta strata POLAKA!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wnikliwy
  • Wnikliwy
  • 23.11.2011 08:45

JAROSŁAW KACZYŃSKI( syn Rajmunda K i Jadwigi J .)NIE MOŻE SIE POCHWALIĆ ŚWIADECTWM MATURAlNYM -on nawet nie przystąpił i nie zdawał matury !!!


Czy ten profesor Jarosław Kaczyński ma chociaż maturę ?

Jeśli nie ma matury ani honorowego tytułu doktora honoris causa albo honorowy tytuł;profesor honorowy !!!!!!
Z tego co ja wiem to bez matury nie można uzyskać tytułu magistra ,ani tym bardziej tytułu doktora .Nie można studiować ,co zamyka drogę do tych tytułów i to naukowych !! Z tego wynika , że Jarosław Kaczyński jest hochsztaplerem i oszustem!!!!!!!!!!!!!!

;;;
Jakiś oszołom twierdzi ,że zdał maturę w 1967 roku .Gdzie jest w takim razie dokument potwierdzający ten fakt .JEGOP NIE MA , BO NIE BYŁO TAKIEGO FAKTU !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 20.11.2011 21:03

zaciskanie basiorów to niech rządzacy zaczną od siebie potem pupilów swoich juz tu zbierze sie miliardy a nie grosze na koniec moze i kościól na ZUS płacić ale najpierw zróbmy jak w uczciwym kraju powszechny podatek 1% kościelny tak! własnie tak jak w demokratycznym kraju i niech rostowski nie rozpacza i wreszcie po rolnikach rencistach udawanych itd na samiutkim końcu i ja sie przyłoze i popracuje do 67 roku! ale nie przed załatwieniem tych spraw !to oczywiste!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 20.11.2011 20:53

a ja puchacz zgadzam sie z tobą i od 65 roku bede bykiem lezał i żaden rząd do tyrania mnie nie zmusi być pańszyżnianym wyrobnikiem na folwarku jaśnie panów i zdechnąć w robocie! też mi przyszłość!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 20.11.2011 20:47

ja bym nawet kaczynskiego poważał ale ta jego zaściankowość antyeuropejskość dobór otoczenia jak fotyga {gdzie polityka zagraniczna w rozkładzie}macierewicz{i te brewerie jego z smolenskiem z brzozą itp i zrzucanie winy na ruskich gdy sami nasi winni i BOR i wszystkie służby a on bębnił tylko o kontrolerach}te wyprawy do juszczenki i banderowców i na zmiana do gruzji ta wyrażna antyniemieckość choc z niemcami mamy najwyzsza handel pomijanie europy a wchodzenie amerykanom w .... i nic z tego gospodarczo nie mając to te zapatrywania zagraniczne go deklasuja bo wewnątrz to inna sprawa tu już zastzreżeń nie mam

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 19.11.2011 20:09

na razie puchacz masz robic do 67 roku zycia.Nie zapominaj jednak ze przed Tuskiem jeszcze jedna kadencja.Jesli bedzie tak udana jak pirewsza to bedziesz tyral do 70siatki.Tak jak przystalo nowemu panszczyznianemu chlopstwu UE w jakie Polakow przerabia PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 19.11.2011 17:53

ja mam robić do 67 roku?na kogo?na KRUS,na pseudorencistów i podobnej maści tego budżet czyli ZUS żadnego państwa na świecie nie wytrzyma! ja głupkiem nie jestem ! te pomysła niech se rząd wsadzi

Komentarz został ukrytyrozwiń
rk
  • rk
  • 19.11.2011 16:54

Tusk - Palikot to jedna cholera , to żadna opozycja ,to sztuczną opozycja . Palikot ma rozrabiać ,by odwrócić
uwagę od problemów rządu Tuska . Taka to cwana socjotechnika!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 19.11.2011 16:49

to rzeczywiscie znamienne ze wystapienie Kaczynskiego zostalo tak pozytywnie odnotowane przez dziennikarzy zagranicznych i zupelnie zignorowane przez rodzimych,ktorzy skupili sie na wystapieniu Palikota, tak jakby byl on jakas opozycja wobec Tuska.