Facebook Google+ Twitter

Debata prezydencka w Katowicach: Dwie wizje jednego miasta

Ubiegający się po raz kolejny o fotel prezydenta miasta, Piotr Uszok starł się wczoraj w przedwyborczej debacie ze swoim głównym rywalem, kandydatem PO, Arkadiuszem Godlewskim. Konkurenci przedstawili dwie różne wizje Katowic.

Kto będzie szefem katowickiego magistratu przez najbliższe cztery lata? / Fot. Grzegorz FrankiOkoło 200 osób wypełniło salę, w której stowarzyszenie Bona Fides zorganizowało wczorajszą przedwyborczą debatę dwóch głównych kandydatów na prezydenta Katowic. Do słownej potyczki z urzędującym włodarzem miasta, Piotrem Uszokiem, stanął Arkadiusz Godlewski, który reprezentuje katowicką Platformę Obywatelską.

Obaj panowie znają się dobrze ze wspólnej pracy w katowickim magistracie, bowiem Uszok jest prezydentem od 12 lat, a Godlewski był pracownikiem samorządowym od roku 2002 do września tego roku.

Debata była ciekawa, bo kandydaci przedstawili dwie różne wizje miasta. Momentami dochodziło do ostrej wymiany zdań, czy wręcz uszczypliwości. Zdarzało się, że adwersarze przerzucali się winą za niektóre zaniedbania w mieście.

Godlewski wytykał urzędującemu prezydentowi przede wszystkim to, że nie potrafił on przez tak wiele lat uporać się z przebudową centrum, głównie rynku, a wszystkie jego pomysły pozostają tylko na papierze. Obarczył Uszoka winą za praktyczne wymarcie śródmieścia, w którym od godzin popołudniowych nic się już nie dzieje.

Prezydent odpierał te zarzuty szukając usprawiedliwienia swoich niepowodzeń albo w braku środków finansowych, albo - jak w przypadku zaniechania budowy zachodniej obwodnicy miasta - w woli mieszkańców, z którą się liczy, a nawet w osobie Godlewskiego, któremu przypominał, że jeszcze do niedawna był wiceprezydentem.

Kandydaci pokłócili się nawet o wczorajszy sukces miasta, jakim z pewnością był awans Katowic do finałowego etapu walki o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Arkadiusz Godlewski przekonywał, że nie ma w tym zasługi Uszoka, gdyż ten nie chciał starać się o wyróżnienie, a jego urzędników przekonali do pomysłu ESK radni PO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

och, całkiem niechcący kliknęłam jedną gwiazdę. przepraszam!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie wracam z Katowoic, Byłam ostatnio w czerwcu. Miasto się zmienia. Programy obu kandydatów mają dobre i kiepskie strony, dlatego wybrałabym z każdego co najlepsze.
I tak powstałby mój program.
Klachałam się z kumpelami z ogólniaka o tym , że ciągle pełno ciaplety na chodnikach i marasu po kątach, że dworzec jak hasiok, a hasioki jak światowe dworce , nawet monitorowane, że centrum umarło, a Rynek woła : Ratunku! Ale.... różowy fortepian jest świetny! Brawo!
Coś się jednak dzieje, ale czy wystarczająco ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.