Facebook Google+ Twitter

Debata prezydencka w USA pod znakiem zapytania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-26 16:00

Dzisiejsza debata prezydencka w Stanach Zjednoczonych stoi pod znakiem zapytania. Kandydat Republikanów John McCain odmawia udziału w debacie z powodu kryzysu na rynkach finansowych. Barack Obama jednak chce, aby dyskusja się odbyła.

Pierwsza telewizyjna debata w amerykańskich wyborach prezydenckich ma się odbyć w Oxford w stanie Mississippi. Jej temat to bezpieczeństwo narodowe i polityka zagraniczna. John McCain mówi, że weźmie udział w debacie dopiero po osiągnięciu w Kongresie kompromisu w sprawie planu ratowania amerykańskiego systemu finansowego.

Barack Obama z kolei przekonuje, że obecność kandydatów na prezydenta w Kongresie nie jest niezbędna a konsultacje w tej sprawie można prowadzić przez telefon.

"Możemy robić kilka rzeczy na raz. Ktoś, kto chce zostać prezydentem, musi być w stanie radzić sobie z sytuacją kryzysową, a jednocześnie znaleźć czas, by przedstawić swoją wizję Amerykanom. O to przecież chodzi w debatach" - dodał kandydat Demokratów.

Z sondażu ośrodka Survey USA wynika, że trzy czwarte Amerykanów chce, aby mimo kryzysu na rynkach finansowych, debata prezydencka się odbyła. W Oxford w Mississippi przygotowania do debaty są kontynuowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.