Facebook Google+ Twitter

Debata społeczna "Dziecko i zdrowie" na Targówku

Ile może zaangażowanie grupy rodziców i ludzi o duchu społecznikowskim dobitnie pokazuje zbliżające się wydarzenie, które chce zmienić świadomość mieszkańców Targówka w kwestii zdrowego żywienia dzieci.

 / Fot. Bartosz WieczorekJuż 12 grudnia 2011 r. w Domu Kultury Świt (ul. Wysockiego 11) odbędzie się konferencja „Dziecko i zdrowie”. Wieczór (godz. 17:30-19:30) poświęcony zostanie w całości promocji zdrowego stylu życia, a zwłaszcza aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Zaszczyci ją wielu gości – wśród nich Katarzyna Bosacka, gwiazda programu „Wiem co jem” w TVN Style czy Andrzej Supron (mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski w zapasach). W programie ciekawe prelekcje, gimnastyka na żywo, fragmenty filmów, pokazy multimedialne, a także debata społeczna z udziałem gości, ekspertów oraz publiczności. Będzie można zadać pytanie kucharzom, specjalistom żywienia dzieci, działaczom kampanii i programów społecznych, pasjonatom zdrowego stylu życia z Targówka i nie tylko. Wieczór ubarwią fragmenty wstrząsającego francuskiego dokumentu „Zanim przeklną nas dzieci” (Nos enfants nous accuseront, reż. Jean-Paul Jaud, 2008), który w całości można obejrzeć (wstęp wolny) w czwartek 15 grudnia w Kinie Świt.

A wszystko zaczęło się od grupki rodziców, którzy zaczęli interesować się tym, co jedzą ich dzieci – w szkole podczas II śniadań, w stołówce szkolnej, w szkolnym sklepiku. Okazuje się, że rodzice mogą, a nawet powinni, mieć wpływ na te rzeczy. Dzięki współpracy z Wydziałem Edukacji i Kultury Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, a później z Uczniowskim Klubem Sportowym „Zdrowy Targówek”, udało się im wygrać konkurs „Zdrowe dzieci to nasz kapitał”, ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki zwycięskiemu projektowi „Szkolny wyścig po zdrowie” kilkadziesiąt dzieci z klas I-III i ich rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 206 w Warszawie mogło uczestniczyć w warsztatach zdrowego odżywiania (prowadziła je nas firma Bee Green) oraz w warsztatach ruchowych prowadzonych przez trenerów zapasów z UKS „Zdrowy Targówek”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.