Facebook Google+ Twitter

Debata telewizyjna "Rozmowa o Polsce".

Oglądałem debatę „Rozmowa o Polsce” z udziałem pani B. Szydło z PiS i pani E. Kopacz z PO. Debata była fantastyczna. Wygrała zdecydowanie pani Beata. Była jeszcze bardziej fantastyczna niż debata! Była w spodniach. Też były fantastyczne!

Zdjęcie rzeźby Fernando Botero / Fot. nieznany Na początku doszło do drobnych nieporozumień. Kwestia nazewnictwa.

- Nie będę pani nazywać premierem, tylko przewodniczącą. – Oświadczyła pani Beata. Może i słusznie. Kiedy już kwestię wyjaśniono, rozmowa ruszyła naprzód jak pijana furmanka. Pani Ewa z wdzięczności zaczęła nazywać panią Beatę „Pani Poseł”. Też nieźle.

W debacie zdecydowanie lepsza była pani Beata. Konkretna, rzeczowa, odpowiadała dokładnie na zadawane pytania, choć były one inne niż te, na które odpowiadała. Jak to robiła, nie wiem. To wielka sztuka. W ramach odpowiedzi wygłaszała też piękne mowy oskarżycielskie.

Była nie tylko lepsza, ale i ładniejsza niż konkurentka. Miała słodko-ponętne usta, bardzo podobne do ust pana Prezesa, dzięki czemu była w stanie wiernie powtarzać jego prorocze słowa.

Debata nasączyła mnie otuchą co do przyszłości. Mam teraz pewność, że pod rządami PiS odzyskam godność, która odebrała mi PO. Utrwaliła mnie w tym pani Beata słowami: - Mamy wszystko przygotowane: programy, projekty, ustawy, pieniądze.

- To niech pani pokaże! – Krzyknęła pani Kopacz, zawistna, że oni tego nie mają.

- Nie teraz! Później! – Rzeczowo odparowała pani Beata. W całym kraju zerwały się brawa podobne do ogromnego stada ptaków, szczęśliwych, że wreszcie nadchodzi wiosna.

Po zapewnieniach, że PiS ma już wszystko w kieszeni, łącznie z panem Prezydentem, który też kocha pana Prezesa, nadszedł wątek hydrauliczny.

- Będziemy uszczelniać VAT. – Powiedział pani Beata. Pomyślałem o niej ciepło, gdyż cieknący VAT był słabością PO. Sądzę, że ta zagubiona w swym nierządzie partia wybrała złą rurę na VAT. Teraz to się zmieni.

- Jak go uszczelnicie? - Padło podstępne pytanie.

-” Prawo i Sprawiedliwość wie, jak to zrobić.” – To dokładna odpowiedź pani Beaty, ostrej jak brzytwa cyrulika sewilskiego.

- A skąd weźmiecie na to pieniądze? – To było pytanie Przewodniczącej PO, dawniej zwanej Premierem.

Byłem na nią wściekły. Tak beznadziejne pytanie! Uspokoiłem się dopiero wtedy, kiedy pani Beata spokojnie wyjaśniła:

- Mamy program „Bilion na Rozwój”. Wyciśniemy go jak cytrynę.

W miarę rozwoju dyskusji, coraz więcej rozjaśniało mi się w głowie. Miałem ogromną wątpliwość, jaka naprawdę jest Polska. Pani Beata wyjaśniła to bardzo prosto: „Polska to piękny kraj.”

Strasznie mnie to ucieszyło, bo wydawało mi się, że Polska jest w ruinie. Przyznaję uczciwie, byłem chyba nieprzytomny. - Jaka ruina? Jak ja mogłem myśleć o ojczyźnie w ten sposób!?

Dalsze wypowiedzi pani Beaty rzucały wiadra światła na program wyborczy PiS. Cytuję panią Beatę, aby nie uszczknąć nawet literki z treści jej wypowiedzi: - „Prawa kobiet są bardzo ważne”. „Polskie dzieci są najwspanialsze”. „Nie ma wspanialszych dzieci niż polskie dzieciaki”.

Były to wypowiedzi niezwykle oryginalne. Zajęło mi trochę czasu, aby to zrozumieć. Wiele wtedy zrozumiałem.

Po zakończonej debacie zasięgnąłem języka, skąd pani Szydło czerpie wiedzę o dzieciach i polityce. Okazuje się, że ma w gabinecie zdjęcia pana Prezesa Kaczyńskiego w niemowlęcym i dziecięcym wieku. Cztery zdjęcia. Ze wszystkich dzieci on był najwspanialszy. Już wtedy w oczach miał mądrość, początki siwizny na głowie, czarujący, ukośny uśmiech i umiał powiedzieć „emiglanci mają lobaki”.

Kiedy pani Beata na koniec zapewniła, że „Pan Prezydent Andrzej Duda ma program naprawy Polski” wszystko stało się dla mnie proste i oczywiste. Dwa programy naprawy Polski, jeden PiS-u i drugi Pana Prezydenta, to gwarancja naszego szczęścia. Przyszłość Polski jest w pewnych rękach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Po niedawnych obradach sejmu i komentarzach b. premier na temat planów rządu czy decyzji obecnego prez,ydenta już raczej nie ma mowy o stu dniach dla nowego rrządu jako że ruszyła już kampania wyborcza która potrwa - niech zgadnę - cztery lata? Ale ten sam numer cięzko powtórzyć dwa razy, więc raczej platforma zatonie robiąc miejsce dla bardziej nowoczesnej partii? Tonący wciągnie w topiel dużą czy małą sejmową rybę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne, kabaretowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

3 kobieta premier w Polsce Beata Szydło pisze na swoim profilu w facebooku ( bo bez fb nie ma już zycia) w swoim expose. Treść expose nie dotyczy ju z tylko wewnętrznych spraw Polski. Zmienił się kontekst międzynarodowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic nowego o Beacie Szydło w W24 poza tym wyżej nateriałem? A jest o czym pisać. Może już ktoś nawet pisze bo wczoraj jako Premier nwego rządu udzieli pierwszego oficjalnego wywiadu w Polsart News, dająć jak widać "czerwonną kartkę" TVP 2 z programem antypisowskim rred. Tomasza Lisa. Nie wdała się dzieki temu w debatę z Leszkiem Balcerowiczem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przede wszystkim tzw. "drużyna PiS" której "trenerem" jest Jaroslaw Kaczyński to nie tylko Beata Szydło ale zespół ciekawych ludzi. Czy są mądrzy, wyksztalceni, doświadczeni na szeregu funkcjach niech każdy sobie googlam sprawdzi chociażby w moich reportażach medialnych.
Co o nich wie autor tego felietonu jak ocenia Beatę Szydło ( i Premier Kopacz) tylko na podstawie tej jednej debaty?
O ile rządzacy wykruszali swoje kadry lub uczyli sie rządzenia w trakcie rządzenia opozycja wykonała ogromna pracę na każdym polu programowym oraz dotarła przez ostatnie dwa lata do obywateli w każdym powiecie.
Tak samo mogę napisać jak o felietonowej ocenie p. Szydło o ocenianiu p. Kopacz tylko z tej debaty w stylu że nadaje się tylko do dziergania na drutach. Przyznam że nie wiem do czego nadaje się p. Kopacz bo nie spotkałem jej osobiście bo nie odwiedziła ona tak jak prawie wszyscy najważniesi politycy PO mojego rodzinnego Podbeskidzia.
Tymczasem tzw. drużyna małopolska PiS ( a doszedl do niej już p. Gowin) dała się niemal wszędzie poznać. O przepraszam pierwszy garnitur rządzących znamu już z tzw. "taśm prawdy". Woleli rozmawiać sami ze soba zamiast z obywatelami?
Jest szansa że po raz pierwszy od 500 lat "Krakow" choc trochę porządzi w Polsce, a dlaczego nie?
Nie jestem członkiem żadnej partii. Ale poważnie się zastanawiam nad druzyną "Krakow Polska".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie się te kobiety pchają, druty w ręce i swetry dziergać (jesli potrafią) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto znajdzie tu wspólny mianownik
Wybory prezydenckie 1990 roku 23 lata później - 03, konferencja prasowa Tymiński - Wałęsa.
https://www.youtube.com/watch?v=qO6bKuHkNqw

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic dodać nic ująć - Targowica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Pani Beata wyjaśniła to bardzo prosto: „Polska to piękny kraj.” Strasznie mnie to ucieszyło, bo wydawało mi się, że Polska jest w ruinie./


Jedno nie wyklucza drugiego: "Polska - Ruiny, ale jakie piekne!" ;)

http://poznajpolske.onet.pl/najpiekniejsze-ruiny-zamkow/wmd1q


/ BO jak na moje oglądanie z loży do obie Panie równo się pogrążały/

To jest fizyczny fenomen światowy o niespotykanej skali czasowej: pogrążanie się w bagnie bez zatonięcia ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie rozkłada "ostrze Cyrulika Sevilskiego", tzn . to że Pani Beata wie. BO na tym się jej deklaracja kończy jak wspomniane ostrze.
To tak na marginesie. BO jak na moje oglądanie z loży do obie Panie równo się pogrążały. A już wczoraj we wspólnej debacie z innymi to w ogóle się kompromitowały tylko. Niestety, trzecia Pani także rozmydlała pytania powołując się na potrzebę mądrego rządzenia i mądrego gospodarowania.
Razem 3 Panie wypadły masakrycznie, i choć nie wszystkich Panów program jest wspaniały to sposób wypowiedzi i prezentacji programów oraz trafność odpowiedzi na pytania, to wszyscy Panowie wypadli zdecydowanie lepiej niż Panie. Panie niestety rozczarowały swoją niekompetencją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.