Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6971 miejsce

Debbie Schlussel dla W24: Grożą mi śmiercią za moje słowa

Polscy internauci rozpoczęli krucjatę przeciwko znanej amerykańskiej publicystce Debbie Schlussel. - Dostałam tysiące wiadomości z groźbą śmierci - mówi W24 dziennikarka.

Sonda

Czy uważasz, że poglądy Debbi są słuszne?

Screen strony amerykańskiej dziennikarki Debbie Schlussel / Fot. ScreenPosiadająca żydowskie korzenie Debbie Schlussel, publicystka najpoczytniejszych amerykańskich gazet, m.in. New York Post, The Wall Street Journal, czy The Washington Times, publicznie wyraziła swoje niezadowolenie z tego jak zareagowały polskie władze na pomyłkę Baracka Obamy. Prezydent USA podczas ceremonii przyznania Janowi Karskiemu Prezydenckiego Medalu Wolności użył określenia "polski obóz śmierci".

Po tych słowach w Polsce zawrzało. Na temat wpadki prezydenta USA wypowiadali się premier, ministrowie, politycy, publicyści. Specjalny list wystosował także prezydent Bronisław Komorowski. W odpowiedzi Barack Obama zaznaczył w liście, że Polacy bardzo cierpieli w czasie II wojny światowej podczas brutalnej okupacji nazistowskiej. Przypomniał, że naziści wymordowali sześć milionów polskich obywateli, w tym 3 mln polskich Żydów podczas Holokaustu.

Zachowanie strony polskiej, zdenerwowało popularną w USA dziennikarkę Debbie Schlussel. Napisała ona, że "Polacy wymordowali miliony Żydów, utrzymywali kilka obozów śmierci i wyeliminowali prawie całą moją rodzinę z obu stron, tak samo jak setki tysięcy innych żydowskich rodzin. To nie byli tylko naziści. To były dziesiątki tysięcy gorliwych Polaków. Obama nie popełnił gafy. Gorliwi polscy kaci zajęli ważne miejsce wśród gorliwych katów Hitlera".

- Po tych słowach, dostałam tysiące listów z pogróżkami i groźbami śmierci. Wszystkie pochodziło z Polski. To sprawiło, że postanowiłam nigdy się tam nie wybierać. Zresztą moi dziadkowie i rodzina z obu stron była kiedyś na "takiej wycieczce" i większość z nich zginęła - mówi serwisowi Wiadomości24.pl amerykańska publicystka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (95):

Sortuj komentarze:

To ona jeszcze żyje? Przecież podobno straszyli ją "krótką listą"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

odświeżę temat
zbierane są podpisy w skierowanym do tej pani apelu.
http://www.facebook.com/events/427865910569111/

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
  • stary
  • 19.06.2012 07:08

Karierę dziennikarską w USA osiąga się nie tylko wiedzą i rzetelnym pisaniem . Pani Debbi udowodniła ,że szła inną drogą. Jak uroda przemija to i kariera jest zagrożona więc robi szum wokół siebie. Nie pomagajcie sprytnej oszustce. Może tymi oszczerstwami chce zarobić na operacje plastyczne.Wredne próchno.
Po wojnie zostało 24 miliony Polaków.Do podanej przez nią liczby 35 milionów złych Polaków brakuje 11 milionów.Zginęło 6 - milionów. W głowie się nie mieści, że można kogoś nazywać dziennikarzem kto jest na bakier z historią, matematyką i etyką.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman
  • Roman
  • 15.06.2012 10:04

Bardzo przepraszam też za drobne literówki w moim poprzednim wpisie. To wszystko z pośpiechu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie neguję faktu zbrodni dokonywanych przez naszych krajan, ale wpływ rodzinnej tragedii, a raczej subiektywnej informacji przekazywanej przez pokolenia, która rzutuje na późniejsze myślenie i stanowiska innych osób w danej sprawie. Jeśli pani Debbi nasłuchała się opowieści rodziny o mordach na jej rodakach i przyjęła to jako dogmat, to niestety, ale własny rozum ta pani już musiała dawno stracić i chyba raczej powinna zaprzestać pisania do mediów, bo ją w końcu naprawdę zamordują za takie bajanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman
  • Roman
  • 15.06.2012 09:30

Tak, chodziło i o pana Kacpra Konarzewskiego. Przepraszam za przekręcenie imienia. Nie chodziło mi także o to, by przypisać pan Kacprowi niedouczenie. Chodziło mi tylko o pokazanie, że trzeba być ostrożnym w ferowaniu takich ocen, bo nie ma pewności jak było naprawdę. W 1968 roku wyrzucono z pracy wszystkich redaktorów Państwowego Wydawnictwa Naukowego, bo ośmielili się napisać w ówczesnej encyklopedii, że w obozach zagłady zabijano głównie Żydów. Zdanie naukowców nie było ważne - liczyła się prawda społeczna powielana szeroko w środkach masowego przekazu.
Tu jeszcze jeden artykuł dotyczący zbrodni z tamtego okresu tym razem dokonanej przez Polaków pod Szczuczynem.
http://wyborcza.pl/1,75478,11935551,Bili_kosami_i_motykami__Zydowki_sie_nie_bronily.html
Holocaust był, niestety, projektem ogólnoeuropejskim, i większość społeczeństw ma mniejsze lub większe "zasługi" w tym "dziele". Niemcy to zorganizowali, ale np Rumuni, Austriacy, Litwini, Łotysze, Ukraińcy, Francuzi, Węgrzy i inni masowo też w tym uczestniczyli. Polacy bez wątpienia też mieli swój udział, choć ta prawda przebija się dopiero teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinna, powinna, ale jej nie zależy na publikowaniu wiarygodnych informacji tylko na robieniu kariery poprzez prowokację.
Widocznie nie jest aż tak poczytna, albo może lubi być w centrum uwagi, więc od czasu do czasu rzuca takim tekstem tylko po to żeby o niej pisali i żeby móc lamentować, że jest pod ostrzałem czy też, że ktoś jej grozi śmiercią bo w sumie to też są tematy chwytliwe dla mediów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawiązując jeszcze do wypowiedzi pana Romana: nawet uznając najbardziej złożoną rzeczywistość tamtych realiów, to pani Schlussel powinna raczej pomagać rozstrzygnąć tę prawdę, nie zaś krytykować wykrzykując swoją wątpliwą poprawnością, czy nie tak?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Roman: chodzi zapewne o Kacpra Konarzewskiego (być może i niedouczonego - kwestia spojrzenia). To po pierwsze, po drugie nie ja pierwszy uznałem, że pani Debbi jest niedouczona. Po trzecie - nie można być dobrym dziennikarzem, jeśli nie pokazuje się prawdy w sposób obiektywny, nie sugerując się własnymi emocjami. Pani Schlussel zna historię od strony opowieści swoich bliskich, więc może i oni wpadli na Polaków, którzy czynili zło. Jednak proszę posłuchać setek albo i tysięcy ocalałych z obozów, którzy jasno powiedzą jak tam było, kto mordował i dlaczego. To wszystko jest wciąż sprawdzane i weryfikowane przez historyków. Jednak nawet w najmniej zadowalającym naszych obywateli przypadku pani Debbi nie ma prawa wydawać osądu subiektywnego w artykułach - chyba, że są one komentarzem autorskim, nie zaś artykułem czy reportażem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman
  • Roman
  • 12.06.2012 10:37

@Konrad Konarzewski twierdzi, że ta dziennikarka jest niedouczona, i że wpajano jej inne prawdy. Jednak dziennikarka może DOKŁADNIE TO SAMO powiedzieć o panu Konradzie Konarzewskim. Te prawdy są różne, bo w obu przypadkach w grę wchodzą i emocje i propaganda. Tak się składa, że trochę czytałem o tym wszystkim i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że sytuacja w Polsce w okresie II Wojny Światowej była zatruta. Jasne, że Niemcy sprawowali władzę i że za wszystko ostatecznie oni byli odpowiedzialni. Jednak nie było by tego, gdyby nie endecko kościelno nacjonalistyczna propaganda, która tak skutecznie zatruła umysły, że było prawdziwym heroizmem pomagać Żydom. Ludzie nie bali się Niemców - bali się sąsiadów Polaków! W Stoczku Węgrowskim, o czym czytałem ostatnio, w wyłapywaniu Żydów brała udział polska Ochotnicza Straż Pożarna i granatowa policja na przykład. Oczywiście zawieziono potem wszystkich (50 rodzin) do niemieckiej żandarmerii, która wszystkich rozstrzelała na cmentarzu, jednak udział Polaków był bezsporny. Przy okazji wydano też Niemcom polską rodzinę, która ukrywała kilkoro Żydów. Zginęli i ci Żydzi i ta Polska rodzina. Ciekawe, że wszyscy i Polacy i Żydzi w tej miejscowości dobrze się znali nawet z imienia i nazwiska. I mimo to nie znalazł się nikt więcej, kto byłby gotów im pomóc. Prawda jest więc złożona. Tamte czasy to najbardziej ponury okres od chwili uzyskania niepodległości w 1918 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.