Facebook Google+ Twitter

Debel Gawron i Gresk pokonał Kubota!

Mecz przeciwko parze deblowej Marcin Gawron i Phillip Gresk został sprzedany na charytatywnej licytacji. Akcja na rzecz dzieci poszkodowanych w tegorocznych powodziach na Lubelszczyźnie spotkała się ze spontaniczną reakcją środowiska tenisowego

Phillip Gresk (z lewej) i jego były trener Ellis Ferreira, Mistrz Australian Open / Fot. Nikodem JaworskiŁukasz Kubot ofiarował na aukcję swoją koszulkę i ręcznik z turnieju Masters, sygnowany jego nazwiskiem. Zawodnicy "Siemens AGD Tennis Team" postanowili dać na licytację mecz z nimi. I przebili Łukasza, bo zebrali znacznie więcej.

"Kiedy przeczytałem na Facebooku apel Kasi i Michała, przyszedł mi do głowy taki pomysł, żeby dać na aukcję mecz z nami - mówi Marcin Gawron. "Kiedyś Mariusz Fyrstenberg pomógł w ten sposób jednej z fundacji, poszliśmy w jego ślady - dodaje mistrz Polski ".

Mecz odbędzie się 3 października na kortach Warszawianki przy ul. Merliniego 9 w Warszawie. Rozpoczęcie o godz. 11.00, spotkanie poprowadzi Andrzej Supron. Zaproszenie na mecz i informacje dodatkowe można znaleźć http://www.facebook.com/tuwyjezdzam?v=app_2344061033#!/event.php?eid=155225011164955&index=1.

Licytację wygrał klub miłośników samochodu Peugeot 206 (www.206club.net), który wystawi swoich reprezentantów, będą to Tomek Szwejkowski i Jakub Kochanowicz vel Fidel. Na swojej stronie www.206club.net klubowicze napisali: "Tym razem i my pomagamy powodzianom! Naszą uwagę postanowiliśmy skupić na tych najbardziej poszkodowanych - dzieciach, których rodzice stracili wszystko. By zadbać o ich uśmiechnięte buzie dwóch naszych klubowiczów zalicytowało i wygrało mecz z profesjonalistami Zagramy!"

Gawron/Gresk kontra Szwejkowski/Kochanowicz. Zawodowcy kontra amatorzy. Czy jest szansa na wyrównany pojedynek? A może na sensację?

"Jeżeli debliści Szwejkowski i Kochanowicz podejdą do meczu dobrze nastawieni psychicznie, jeżeli zagrają tak żeby ten mecz wygrać, a nie będą myśleć co zrobić żeby nie przegrać to wynik jest sprawą otwartą - mówi Paweł Habrat, psycholog sportu, który przed meczem doradza amatorskiej parze Szwejkowski / Kochanowicz. "W tenisie wynik jest często nieprzewidywalny - dodaje Habrat - Może okazać się, że potencjalnie słabszy rywal stanie się nagle faworytem meczu"

Habrat w ciekawy sposób analizuje sytuację, w której faworyt przestaje być... faworytem. Dlaczego faworytom jest trudniej wygrać z teoretycznie słabszym przeciwnikiem? Po pierwsze, duża pewność siebie i bagatelizowanie przeciwnika sprawia, że faworyci mają problem z wyciąganiem wniosków. Po drugie, kiedy pojawia się napięcie, gra staje się jeszcze bardziej nerwowa (brak pomysłu na grę). Po trzecie, myślenie o ewentualnych kosztach psychologicznych przegranej („skoro przeciwnik jest słaby, a ja z nim przegram, to co inni o mnie pomyślą”)
sprawia, że faworyci grają w strachu, bardziej zachowawczo. Wreszcie po czwarte, myślenie o taktyce zostaje zastąpione myśleniem o tym, co zrobić żeby tylko nie przegrać, co w konsekwencji prowadzi do pojawienie się prostych błędów i zwiększenia napięcia lub złości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.