Facebook Google+ Twitter

DebeŚciaK po raz szósty

Dzisiaj startuje Dąbrowska Ściema Kabaretowa 2007 (DebeŚciaK). W Dąbrowie Górniczej przez najbliższe trzy dni będzie się działo bardzo dużo. Dlaczego warto się wybrać?

Pierwszy dzień

23 marca to Konkurs Piosenki i Konkurs Filmowy. Przewidziany jest również Koncert Trzech Tenorów. Pierwszy wystąpi osobnik, który komentuje ruchy, zachowania i wypowiedzi polityków (i nie tylko) w „Szkle kontaktowym”, Tomasz Jachimek. Drugim „tenorem” będzie nikomu nieznany poeta i dziennikarz, ale za to rozpoznawalny wśród masowej publiki konferansjer Piotr Bałtroczyk. Całość zakończy pan urodzony w Świdwinie (dawniej woj. Koszalińskie, dziś Zachodniopomorskie), który najczęściej na scenie pojawia się w żółtej koszuli z długim rękawem i pomarańczowej kamizelce, czyli Grzegorz Halama. Całość prowadzić będą Adam Mrozowicz i Tomasz Sobieraj.


Drugi dzień

Kabaret Limo. Fot. Tomasz Bołt/Dziennik Bałtycki24 marca to przegląd kabaretów, czyli Konkurs Główny. Wystąpi siedem kabaretów. Kabaret Młodych Panów z Rybnika z nowym programem „Ubrany facet też może być śmieszny”. Kabaret Limo z Gdańska zagra nowy spektakl „Dzielnia”. Neo-Nówka z Wrocławia zaskoczy publikę - jak się dowiedziałem nieoficjalnie - kilkoma skeczami „ku pokrzepieniu serc” (cel: przekonanie młodych ludzi, że nie warto wyjeżdżać z Polski). Zaprezentują się również nareszcie doceniani Paranienormalni z Jeleniej Góry, Fraszka z Warszawy, Kabaret Skeczów Męczących z Kielc i Made in China z Zielonej Góry.

Kabarety „walczyć” będą o tytuły Debeściaka, Beściaka i Ściaka (przyznawane przez publikę), czyli kolejno o pierwsze, drugie i trzecie miejsce połączone z finansowymi nagrodami.


Trzeci dzień

25 marca to występy laureatów Konkursu Głównego oraz oczekiwany występ kabaretu Hrabi.

Śpieszę wyjaśnić, dlaczego oczekiwany. Grupa do tej pory zaprezentowała cztery programy: „Demo” (2003 rok), „Terapia” (2004, dostępny na płytach DVD w sklepach), „Hrabi Dracula” (2005, program został ostatnio zarejestrowany przez telewizję, czyli – w myśl zasady kabaretu – przestaje być grany) i „Pojutrze” (2006, aktualnie grany). Natomiast Hrabi podczas DebeŚciaKa 2007 zaprezentuje program „Specjalny”. Jak się dowiedziałem u samego źródła, będą to skecze niewykorzystane przy poprzednich programach, ale nie z racji ich „nieśmieszności”, a z racji małej ilości czasu w programie (wszak wszystkich skeczy nie można umieścić w jednym programie).


Dodatkowym atutem dnia trzeciego jest para konferansjerów. Mowa tu o duecie Kołaczkowska-Kamys (oboje z Hrabi). Miałem okazję podziwiać ich konferansjerkę podczas ostatniego Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze, po którym wraz z kolegą stwierdziliśmy, że gdyby para Kołaczkowska-Kamys chciała, to by spokojnie wypchnęła poza środowisko konferansjerów nie tylko Wojciecha Manna, a nawet Grażynę Torbicką (sic!). Ja już jestem spakowany i jadę do Dąbrowy Górniczej na DebeŚciaKa 2007, a Ty?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.