Facebook Google+ Twitter

Dębica: Nie będzie zwolnień, ale kosztem pensji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 14:01

We wrześniu w dębickiej Firmie Oponiarskiej zacznie obowiązywać nowy zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Po kilkumiesięcznych negocjacjach zarząd firmy i związki zawodowe podpisały porozumienie w tej sprawie.

Dzięki temu w spółce nie powinno być w tym roku zwolnień grupowych, ale kosztem niższych wynagrodzeń.

Poprzedni układ został wypowiedziany przez zarząd 18 grudnia m.in. ze względu na trudną sytuację na rynku oponiarskim. Zgodnie zawartym porozumieniem - premie, dodatek za pracę w systemie 4-brygadowym i dodatek za staż pracy zostaną włączone do płacy zasadniczej. Tak naliczona płaca będzie obniżona o 7 procent. Zmiany dotyczą też nagrody rocznej, która ma być uzależniona od wyniku finansowego spółki. Ponadto nagrody jubileuszowe zostaną zlikwidowane od 2014 roku. Pracownicy zachowają natomiast wysokie odprawy na wypadek zwolnień grupowych.

Nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy ma przynieść dębickiej firmie znaczne oszczędności, co powinno pomóc w utrzymaniu wszystkich stałych miejsc pracy. Obecnie Dębica SA zatrudnia 2700 osób. Ze względu na kryzys na rynku motoryzacyjnym spółka ograniczyła już produkcję opon do ciężarówek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.