Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14694 miejsce

Debiut Czarnej Pomarańczy

Kiedy nawet pomarańcza staje się czarna, wydaje się, że dokonano zamachu na podstawy racjonalności. Nikt poza pogrążonym w najczarniejszej żałobie nieszczęśnikiem, nie wymyśliłby tak ponurego obrazu. A jednak!

Zdjęcie z wiosennej sesji zdjęciowej zespołu. / Fot. Black Orange To, co z pozoru wydaje się czystą groteską, znalazło odbicie w nazwie rockowego zespołu z Zabrza. Black Orange - bo tak ten zespól się nazywa, tworzy sześcioro młodych ludzi, których mieszanka osobowości i ich różnorodne fascynacje muzyczne poskutkowały wytworzeniem charakterystycznego stylu, łączącego ze sobą standardowe brzmienie gitar i perkusji z oryginalną melodyką instrumentów smyczkowych. Głos wokalistki oraz teksty, które sama pisze, stały się najbardziej charakterystyczną cechą muzycznej poetyki zespołu, sytuując go w kręgach gotycko-egzystencjalnych.

Na czele frontmenka zespołu, grająca także na skrzypcach - Ela Łopatyńska, która swoim głosem nierzadko porywa publiczność. Za jej plecami pięciu facetów: Marcin Gorzkowski i Maciek Ostrowski na gitarach, Szymon Wesołowski na gitarze basowej, Kuba Kondzielnik na perkusji oraz Szymon Suchoń na wiolonczeli, tworzą niesamowitą mieszankę brzmień - charakterystyczną cechę muzyki Black Orange.

Historia zespołu sięga korzeniami do roku 2007, kiedy to po rozpadzie zespołu Kofeina, Ela i Maciek i nie grający już z nimi Daniel Mielcarski postanowili zorganizować nowy skład. Od tamtego czasu Black Orange zagrało mnóstwo koncertów na Śląsku, dają się poznać jako grupa z wielkim potencjałem. Brali oni udział też w wielu festiwalach, jak np. Festiwal Kapel Undergroundowych "Guido space is my place - Zabrze 2008", Ogólnopolski Przegląd Kapel Rockowych "Excalibur 2008", Ogólnopolski Festiwal Zespołów Rockowych "Kierunek Olsztyn 2008", Ogólnopolski Festiwal Kapel Rockowych "Fraktal Art. Festiwal", finał II edycji festiwalu "(M)rocka" w Grodzisku Mazowieckim. W ostatnim czasie coraz częściej spływają do nich zaproszenia z całego kraju. Udzielają się podczas koncertów charytatywnych. Część zespołu kształci się w muzycznych szkołach i uczelniach.

Black Orange - zespół z pomarańczą w nazwie musi być jak pomarańcza. Słodko-kwaśny. I tak jest w rzeczywistości. Zabrzańska grupa gra muzykę kontrastów. Ciepłe brzmienie instrumentów smyczkowych walczy z gitarami i perkusją. Wokal unosi się nad polem bitwy przyprawiając o dreszcze. Może dlatego właśnie coraz mniej jest na Śląsku osób, którym nazwa Black Orange nie mówi zupełnie nic, a coraz więcej takich, które przychodzą na ich koncerty, pewne, że nie stracą poświęconego czasu. Black Orange - czarna pomarańcza z wyjątkowym miąższem.


Więcej o Black Orange dowiecie się na http://www.myspace.com/blackorangezabrze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.