Facebook Google+ Twitter

Debiut stadionu w Kielcach na międzynarodowej arenie

Spotkanie Polska - Armenia w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2008 zostanie rozegrane w Kielcach. Mecz odbędzie się 28 marca, a obejrzy go 15,5 tysiąca widzów. To pierwszy tak ważny mecz, który zostanie rozegrany na stadionie Korony

Kielecki stadion, gdzie na co dzień swoje spotkania rozgrywa pierwszoligowa Korona, został oddany do użytku 1 kwietnia ubiegłego roku. Jest to w tej chwili najnowocześniejszy obiekt w Polsce. Cały stadion jest zadaszony, oświetlenie świeci mocą 1411 lux-ów, a koszt budowy wyniósł prawie 50 mln złotych.

Spotkanie z Armenią będzie pierwszym meczem międzypaństwowym, jakie nasza reprezentacja rozegra właśnie na tym obiekcie. Chciałoby się powiedzieć – nareszcie. W końcu polska reprezentacja ma okazję zagrać na naprawdę niezłym stadionie, którego nie musimy się wstydzić. Jedynym mankamentem kieleckiego obiektu jest jego pojemność – niestety, piętnaście tysięcy widzów, to za mało, by rozgrywać na nim spotkania wyższej rangi, jak chociażby ten z Portugalią. Ale do spotkań z nieco słabszymi, a zarazem mniej medialnymi drużynami, stadion Korony pasuje jak ulał. Bardzo zadowoleni z stadionu byli przedstawiciele PZPN. Bilety będą rozprowadzane w salonikach prasowych w całym kraju, podobnie jak ma to miejsce na meczach Kolportera Korony.

Dla ciekawostki przypomnę, gdzie swoje mecze rozgrywała reprezentacja w ostatnich latach. Za kadencji Pawła Janasa (a więc od początku 2003 roku) nasza kadra rozegrała na rodzimych boiskach 22 spotkania. Najwięcej, bo po 5 razy reprezentanci grali w Chorzowie i Warszawie. Dwukrotnie kadrowiczów gościły Ostrowiec Świętokrzyski (stadion KSZO), Poznań (Lech), Płock (Wisła) oraz Szczecin (Pogoń). Natomiast raz Polska grała na stadionach w Bydgoszczy (Zawisza), Grodzisku Wielkopolskim (Groclin), Bełchatowie (GKS) oraz Wronkach (Amica).

Odkąd funkcję selekcjonera objął Holender Leo Beenhakker (4 domowe spotkania) nasza kadra najczęściej, bo dwukrotnie, grała w Chorzowie. Doliczam do tej statystyki mecz z Reprezentacją Śląska, który odbył się w grudniu ubiegłego roku na stadionie Ruchu Chorzów. Raz kadrowicze grali w Warszawie (Legia) oraz w Bydgoszczy.

Sumując, od 2003 roku najczęściej gościł naszych piłkarzy Chorzów (6 razy Stadion Śląski i raz stadion Ruchu Chorzów). Tylko o jeden raz mniej grano w Warszawie. Co ciekawe, kadra od wspomnianego 2003 roku, ani razu nie zagrała w Krakowie, który jest na liście rezerwowych miast ubiegających się o organizację mistrzostw Europy 2012.

Kraków doczeka się jednak organizacji spotkania międzypaństwowego już wkrótce – 24 marca podopieczni Beenhakkera zagrają tam z Azerbejdżanem. A cztery dni później do powyższej listy będziemy mogli dopisać również Kielce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.