Facebook Google+ Twitter

Debiut Tomasza Jachimka, czyli premiera książki "Handlarze czasem"

W dobie XXI wieku każdemu z nas brakuje godzin. Co by się stało, gdyby można było je znaleźć na półce w supermarkecie? Lub co więcej - wynaleziono by maszynę do kupna czasu? Sytuację tę przedstawia Tomasz Jachimek w swojej nowej książce.

Okładka książki "Handlarze czasem" Tomasza Jachimka. / Fot. Świat KsiążkiNasze życie jest całkowicie zależne od czasu. Czekamy na autobus, ulubiony serial, dostawcę pizzy - przykłady można wymieniać bez końca. Bardzo często nam go po prostu brakuje, przez co stajemy się zmęczeni i wyczerpani ciągłym pędem i pogonią. Istnieją jednak na tym świecie ludzie, którzy czasu mają aż nadto i zwyczajnie go marnują. Jak wyglądałby świat, gdybyśmy na czasie robili interesy? Możliwość dysponowania nim i handlowania przynosi rewolucyjny wynalazek szalonego wuja Franciszka, który pozwala na kupno i sprzedaż czasu. Dzięki jego maszynie ci, którzy mają czasu za dużo, mogą sprzedać go tym, którzy mają go za mało. Wynalazek staje się popularny na całym świecie, chcą korzystać z niego wszyscy - biznesmeni, bezrobotni, starsi i młodsi, pracowici i leniwi. Wystarczy, że dwie osoby wejdą do czarodziejskiej skrzyni-trumny, by przeprowadzić transakcję i odmienić swój los.

Tomasz Jachimek opowiada historię kilkorga ludzi, których życie diametralnie zmienia się dzięki wynalazkowi wuja Franciszka. Są to: Rafał Poranek, "agresywny wilczek nowoczesnej bankowości", który chce kupić czas, by przeżyć 528-godzinny dzień pracy; Grzesiu, leniwy syn milionera, któremu w głowie tylko niemęczące fizycznie i psychicznie przyjemności; Paula, królowa dyskotek i jej facet, gangster Praszczur oraz emerytka, specjalistka od oszczędzania.

Dobrze wszystkim znane "typy" charakterów ludzi, które występują w książce i komiczne sytuacje, wywołane przez życiowe zmiany, spełnienie marzeń i nagłe możliwości to tylko jedna warstwa powieści. Druga przypomina, że ludzkie życie ma sens dzięki walce z przeciwnościami, bo rewolucyjny wynalazek wyprowadzi książkowych bohaterów na manowce.


Premiera książki będzie miała miejsce 20 października 2010 roku. Z okazji debiutu, 26 października o godzinie 17:30 w księgarni Świat Książki przy ulicy Garbary 23 w Elblągu odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Jachimkiem.Tomasz Jachimek urodził się w 1973 roku w Gdyni. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Od kilku lat zajmuje się działalnością kabaretowo-satyryczną. Jest dwukrotnym zwycięzcą Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie, a także laureatem kilkudziesięciu innych nagród na scenach kabaretowych w całym kraju. Znany jako stały gość Szkła Kontaktowego oraz radiowej Trójki. W 2002 roku wygrał ogólnopolski konkurs na esej zorganizowany przez Wydawnictwo Sens i Tygodnik "Polityka". "Handlarze czasem" to jego pierwsza powieść.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

witek
  • witek
  • 16.09.2011 01:46

Kupiłem audioksiążkę i jeszcze nie słuchałem, ale myślę, że dobrze zainwestowałem pieniążki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mi
  • Mi
  • 28.02.2011 12:54

Super !!! genialne spojrzenie na NAS. ludzkie przywary....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2010 20:21

Zapowiada sie ciekawie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.