Facebook Google+ Twitter

Debiutancka płyta Flood Of Red - power emo na wysokim poziomie

Debiut szkockiego zespołu Flood Of Red "Leaving Everything Behind" zapiera dech w piersiach dużą dawką melodyjnego rocka z domieszką emo i screamo. To 14 kompozycji, które zmieniają oblicze muzyki emo...

Zdjęcie okładki płyty "Leaving Everything Behind" zespołu Flood Of Red. Fot. Materiały zespołu / Fot. Fot. Piotr BalkusMoże nie jest to koncept album, ale od pierwszego do ostatniego dźwięku brzmi jak dobrze złożona całość. To ciepłe, gitarowe ściany, do których ucho samo się przystawia i długo nie chce się oderwać. Momentami, jak w piosence "Paper Lungs", krążek pachnie lovemetalem, momentami The Cure z okresu "Last Day Of Summer". Wprawne ucho wyśledzi też tu duże wpływy Coldplay. Jednak nie jest to kopia dokonań żadnego z wyżej wymienionych artystów. To nowa jakość.

Oli Sykes, lider Bring Me The Horizon powiedział o tym albumie, że słowa na nim to łamacze serc. Ale wszystko tutaj jest łamaczem serc: nie tylko teksty, ale i tytuły utworów ("Little Lovers", "A Place Before The End", "The Heartless And Loving"), głos wokalisty Jordana Spiersa, gitary, a nawet okładka: zarys żagli w kolorze jesiennych liści.

Kluczem do tego albumu na pewno jest słowo melancholia. Ale też i energia. Trochę linkinparkowa ("I Will Not Change"), trochę w klimacie nagrań Funeral For A Friend ("I Am The Speechless"). Jednak jeśli miałbym jakoś szufladkować Flood Of Red, to umieściłbym ich w nowej zakładce power emo.

Trochę mnie dziwi, że takie dźwięki wyszły spod rąk Szkotów, bo podobnie dzisiaj gra się na większą skalę w Stanach (vide takie zespoły jak Sound We Sleep, Meriwether czy The Ethnographers). Jednak z tego co można wyczytać na okładce, płyta "Leaving Everything Behind" została nagrana w Baltimore, co jakoś wyjaśnia sprawę.

Nie, to nie jest radosna płyta. Nie zadaje ona prostych pytań i nie daje prostych odpowiedzi.
Jeżeli szukacie ścieżki dźwiękowej do nieodwzajemnionej miłości i długich jesienno-zimowych wieczorów, to pilnie zaopatrzcie się w ten krążek.

Płytę Flood Of Red znalazłem dołączoną do brytyjskiego magazynu muzycznego RockSound. Więcej informacji na temat Flood Of Red znajdziecie na ich stronie www.floodofred.co.uk i na www.myspace.com/floodofred

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.