Facebook Google+ Twitter

Debiutancka płyta Underfate już w sklepach

W tym tygodniu do polskich sklepów muzycznych trafił debiutancki album pochodzącej z Kwidzyna post-rockowej grupy Underfate.

 / Fot. materiały prasoweNa płycie znalazło się 7 premierowych kompozycji, które opowiadają historię chłopca budzącego się po 14 latach śpiączki. Motyw liczby „siedem” jest symboliczny i pojawia się wielokrotnie w wielu aspektach epickiego konceptu.

Underfate poruszają się pomiędzy wieloma gatunkami, ich muzyka jest trudna do zaszufladkowania. O swojej twórczości członkowie zespołu wypowiadają się w następujący sposób: "Muzyka jaką gramy jest bezpośrednio powiązana z nazwą zespołu. Odnosi się do pewnej drobnej i delikatnej składowej przeznaczenia, określonej przez nas jako ‘podprzeznaczenie’, na którą mamy wpływ i przez którą możemy wpływać na to, co teoretycznie jest już zapisane – przeznaczone. W ten sposób muzyka nam przeznaczona, powstająca w wyniku subtelnego przeplatania konkretnych brzmień, jest dokładnie tym, co pragniemy grać."

Jako jeden z dwudziestu zespołów polskiej młodej sceny znalazł się na składance zatytułowanej: „Cold Wind Is Promise of a Storm”, którą wydał serwis Post-rock PL pod patronatem wielu rozgłośni i magazynów muzycznych. Grywali koncerty w różnych rejonach Polski dzieląc scenę z artystami takimi, jak: Besides, Disperse, Animations, Sounds Like the End of the World czy Cereus.

19 lipca (niedziela) o godzinie 18.30 Underfate wystąpi w gdańskiej Klubogalerii Bunkier na otwarciu wernisażu Slavomira Marii Nietupskiego.Wybrane dla Ciebie:


Tagi: underfate


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.