Facebook Google+ Twitter

Debiutancka płyta zespołu Muchy - "Terroromans"

To płyta, która dużo zmienia. "Terroromans" to nowa jakość w polskiej muzyce. I chociaż brzmi bardzo brytyjsko, posiada też coś swojskiego, co jednak do tej pory trudno było odnaleźć u polskich zespołów rockowych.

Screen ze strony zespołu muchy.net / Fot. Piotr BalkusDziennikarz radiowej trójki, Piotr Stelmach, który od kilku lat kibicuje temu zespołowi, określa debiutancką płytę poznańskiej grupy Muchy jako najważniejszą polską płytę tego roku. Trudno się nie zgodzić, bo - jak na pierwszy krążek w dyskografii zespołu - dzieje się na nim mnóstwo dobrego.

"Terroromans" - album, który 19 listopada będzie można znaleźć na półkach, to "europejska" płyta. To znaczy, że zostawia ona w tyle wszystkie quasi-rockowe formacje z Polski, serwując gęsty, szczery rock'n'roll.

Słuchając nagrania zapowiadającego album - "Miasto Doznań", czy też innych, prezentowanych często i gęsto w audycjach słynnego Stelki z Trójki, ma się wrażenie, że polska muzyka rockowa zrobiła milowy krok. Od teraz już nikt nie ma prawa powiedzieć, że muzyka gitarowa znad Wisły to nieudana kopia Zachodu. I tę płytę śmiało można postawić obok albumów takich zespołów, jak niemiecki Beatsteaks, brytyjski Franz Ferdinand, czy Maximo Park. Ale...

Co mnie bardzo zastanawia i cieszy, to fakt, że debiut "Much", oprócz zabarwienia stricte angielskiego, posiada to coś, co daje im miano oryginalnych i jedynych w swoim rodzaju. To jest ta słowiańska melodyjność. Taki bielszy, wschodni odcień brytyjskiego rocka.

Płytę "Terroromans" wydało Polskie Radio. I to na pewno nie przeszkodzi poznańskiemu zespołowi rozwinąć skrzydeł i stać się gwiazdą polskiej muzyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Sama śledze poczyniania Much od dłuższego czasu. Czekałam na tę plyte z wytęsknieniem. 19 lstopada był niewątpliwie dobrym dniem. Myśle, że te jedenaście koncertów na trasie z zespolem hey duzo wniesie, ludzie którzy nie sluchali programu trzeciego polskieg radia dostana tzw: szoku muzycznego! ;] pozdrowienia dla autora i naturalnie dla zespolu ;]!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak mi się skojarzyło "Miasto Doznań" z "Standing By A Monument" Maximo Park, a jesli chodzi o Franza, to mialem na mysli bardziej brzmienie, niz styl. No, moglem tu podac chyba lepiej The Killers, niż Franza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pełna zgoda z Bartkiem. Porównywanie do Maximo Park czy Franza Ferdinanda jest chyba małym nieporozumieniem.
Plus za całą resztę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) dla Ciebie i dla Much:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To taka żartobliwa analogia do powiedzenia, że nie ma złych pytań, są tylko dobre odpowiedzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to nie ma dobrze napisanych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma dobrze napisanych tekstów - są tylko dobrze przeczytane... Plus dla Ciebie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No porównanie do zachodnich zespołów - zwłaszcza Maximo Park - trochę na wyrost, ale poza tym dobrze napisane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.