Facebook Google+ Twitter

Debiutancki album Leanne Mitchell, zwyciężczyni The Voice UK

Jest jakiś magiczny link pomiędzy Adele, Mariah Carey, Whitney Houston, Emeli Sande i Leanne Mitchell. I mógłbym śmiało powiedzieć, że ta ostatnia jest wypadkową pozostałych. Piękną wypadkową...

Myślałem, że płyta Leanne - zwyciężczyni brytyjskiego The Voice z przed roku, będzie bardzo Adelowa i Sande'owa - że wytwórnia muzyczna będzie chciała z niej zrobić kopię tych artystek, by łudzić się na zbicie wielkiej kasy. Jednak - na szczęście - myliłem się. Bo Mitchell poszła w zupełnie inną stronę. Sięgnęła do tradycji, a za to mniej do nowoczesnych popowych brzmień. Więcej tu Mariah Carey i Whitney Houston, niż... czegokolwiek! (śmiech) Zresztą album wydała legendarna i konserwatywna Decca, jedna z wytwórni The Rolling Stones, czy Patsy Cline.
Okładka debiutanckiej płyty Leanne Mitchell, Fot. Decca. / Fot. DeccaJedną z najszybszych piosenek, utrzymanych w Adelowym "Rolling In The Deep", jest "Pride". Za to "Walk You Home" jest bardzo Sande'owa. No ale te porównania nie są tutaj niczym złym - gdybym był Leanne, cieszyłbym się z nich jak małe dziecko.
Cieszę się jak dziecko z innego powodu: że na albumie znalazły się covery. Kocham covery, zwłaszcza w dobrym wykonaniu. I pamiętam jak Mitchell śpiewała je w programie The Voice, który - przypomnę - zwyciężyła (dodam że jej mentorem był Sir Tom Jones). Dlatego super się stało, że na płycie słyszymy przeróbkę "This Is Men's World" i "I Put A Spell On You".
Mocną stroną Mitchell jest - nomen omen - głos (ang. voice). I zdaje się, że nie chce ona niczego nikomu udowadniać, a po prostu śpiewać dobre popowo-soulowe piosenki, używając swojego najcenniejszego i najpiękniejszego instrumentu - wokalu. Dlatego może spora część krążka to akustyczna niemal muzyka, Leanne i fortepian, ciepły perkusyjny podkładzik i magia (posłuchaj "If Loving You Was Wrong", najmocniejszego i najpiękniejszego fragmentu z całego materiału).
Oczywiście debiutancki album jest jeszcze w pewnej mierze poszukiwaniem własnego stylu, sięgając do różnych półek muzycznych. Jednak dziś mamy tylu nowych artystów, którzy zatracili naturalne piękno, idąc na całość w muzykę pop-dance, że album Mitchell jest niemal jak "odrutka" na momentami kocią, telewizyjną muzykę.

Możesz kupić debiutancką płytę Leanne tutaj: http://goo.gl/ZEHK8

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.