Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27079 miejsce

Dębno: Turniej Rycerski "O złoty warkocz Tarłówny"

Ponad 20 tysięcy ludzi przybyło wczoraj do zamku w Dębnie (Małopolska), by zobaczyć zmagania rycerzy na Międzynarodowym Turnieju Rycerskim „O złoty warkocz Tarłówny”.

Walki rycerskie / Fot. Kamil WszołekJak co roku impreza organizowana na zamku w Dębnie przyciągnęła rzeszę pasjonatów średniowiecznego życia rycerskiego oraz dworskiego. Atrakcji tego dnia nie brakowało.
Teren wokół zamku zmienił się w wielkie obozowisko jakby wyrwane z minionych wieków, a między charakterystycznymi namiotami z epoki spacerowali rycerze, halabardnicy, łucznicy oraz mieszczanie. W tym roku po raz pierwszy pokazano walki Wikingów i Słowian. Były pokazy konne i kaskaderskie. Nie ograniczono się do pokazów militarnych z jednej epoki. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać także pokaz konnych formacji z dwudziestolecia międzywojennego. Słychać też było salwy artylerii średniowiecznej oraz XVII-wiecznej, a zaraz po nich na polach przyramkowych rozległo się wzniosłe „Ave Cesar” i widzowie mogli podziwiać pokaz musztry i formacji bojowych rzymskich legionów.

Dzieci również w strojach z epoki. / Fot. Kamil WszołekMiędzynarodowy Turniej Rycerski w Dębnie to jedna z największych imprez plenerowych Małopolski, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W turnieju biorą udział bractwa rycerskie nie tylko z kraju, ale też z zagranicy. Łącznie w niedzielnych pokazach uczestniczyło ok. dwieście osób. Prócz pokazów walk prezentowano też występy artystyczne nawiązujące do tła historycznego turnieju. Można było zobaczyć pokazy tańców średniowiecznych oraz wysłuchać koncertów muzyki dawnej na zamkowym dziedzińcu. Największym zainteresowaniem cieszyła się wieczorna inscenizacja oblężenia Orleanu oraz pokazy oddziałów halabardników i muszkieterów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.