Facebook Google+ Twitter

Decydujące punkty z egzaminu gimnazjalistów

Najpierw pechowe zadanie 32., teraz błąd w odpowiedziach. Około 20 tysięcy gimnazjalistów mogło stracić aż 11 na 50 punktów w teście matematyczno-przyrodniczym.

Wszystkie testy dostępne były w trzech wersjach, tak, aby uniemożliwić gimnazjalistom ściąganie. Błąd dotyczy odpowiedzi do testu w wersji B, w której znalazły się dwie strony odpowiedzi z testu w wersji A. Przez to uczniowie, nawet jeśli zakreślili poprawna odpowiedź - stracili nawet do 20 proc. punktów. A przy rekrutacji do liceów, to naprawdę decydująca liczba.

http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Matura2005_ILOSzczecin.jpg/licencja GNU / Fot. Marcin Otorowski- Błąd dotyczy całego województwa mazowieckiego - mówi Anna Frenkiel dyrektor OKE w Warszawie. - Na 61 tysięcy zdających, niespełna 200 uczniów miało zaniżoną punktację. Z 916 gimnazjów znajdujących się w naszym województwie, w 52 szkołach wykryliśmy nieprawidłowości, około 20 tysięcy gimnazjalistów pisało test w wersji B. Wszystkie egzaminy zostały dokładnie sprawdzone i zweryfikowane.

Wczoraj zakończyła się rekrutacja do liceów. Gimnazjaliści i rodzice niepokoili się głównie z powodu tego, że 11 punktów może oznaczać zaprzepaszczenie szansy na dostanie się do dobrego liceum. - Proszę się nie przejmować - uspokaja Frenkiel. - O błędzie powiadomiłam wcześniej Biuro Edukacji i Kuratora Oświaty, także pokrzywdzeni uczniowie będą mogli jeszcze zmienić swoje preferencje. Dzisiaj, na zakończenie roku, dostaną zaświadczenia z właściwą punktacją.

Dzisiaj o godzinie 13 w CKE obędzie się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych, którzy będą chcieli uzyskać informacje na temat kolejnego błędu w egzaminie gimnazjalnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Powinno się zostawić egzaminy wstępne zarówno do szkół średnich, jak i do wyższych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to już ręce opadają... CKE to jakaś masakra...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.06.2008 15:49

Paranoja, znów wsypa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

polska rzeczywistość. nic dodać, nic ująć

Komentarz został ukrytyrozwiń

E, tam - za 10 lat wszystko się dotrze i będzie o'k :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.