Facebook Google+ Twitter

Decyzja dziś lub jutro - kto utraci, a kto ocali mandat

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-01-29 08:58

Najpóźniej jutro ma być znana pełna lista samorządowców, którzy utracą mandat bądź stanowisko z powodu niezłożenia w terminie swoich oświadczeń majątkowych oraz oświadczeń o prowadzeniu działalności gospodarczej na terenie gminy przez małżonka - zapowiada łódzki urząd wojewódzki.

- Wciąż napływają do Urzędu Wojewódzkiego wyjaśnienia od zainteresowanych samorządowców - mówi Katarzyna Juszczyk z Biura Prasowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Trwa ich weryfikacja. Według informacji przekazanych przez Witolda Lisickiego, rzecznika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z woj. łódzkiego terminów nie dochowało 14 samorządowców, w tym 1 prezydent, 4 burmistrzów i 8 wójtów. Mandaty straci także 17 przewodniczących rad gminnych w województwie łódzkim oraz 2 przewodniczących rad powiatowych i 2 starostów. Liczba spóźnionych radnych wstępnie szacowana jest na 56.

Pewne jest, że stanowiska mają stracić: starostowie - piotrkowski Stanisław Cubała i poddębicki Piotr Polak, a także przewodniczący rad powiatów: sieradzkiego Henryk Waluda i łódzkiego wschodniego Ryszard Surowiec. Nasza redakcja ustaliła także, że urząd straci Leszek Trębski, prezydent Skierniewic, oraz Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza. Jeszcze w ubiegłym tygodniu niepewny był los prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego. Okazało się jednak po weryfikacji, że nie musiał składać dodatkowego oświadczenia, bo jego żona nie prowadzi działalności gospodarczej. Z kolei dopiero teraz wyszło na jaw, że termin złożenia oświadczenia o współmałżonku przegapiła Iwona Szkopińska, burmistrz Wieruszowa. Funkcję tę pełni już trzecią kadencję.

Zagrożonych utratą mandatu jest 4 radnych z Sieradza. Są to osoby, które złożyły oświadczenia o współmałżonkach po terminie: Barbara Mrozowska-Nieradko, była prezydent Sieradza, oraz Beata Jacyszyn, Ireneusz Tubilewicz i Jacek Pilarczyk. Przesądzony jest też mandat radnej ze Zduńskiej Woli Ewy Balcerzyk. Dopiero 21 grudnia 2006 złożyła oświadczenie, że jej mąż na terenie gminy Zduńska Wola prowadzi aptekę.
(ed)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.