Facebook Google+ Twitter

Decyzja o współorganizacji Euro 2012 przez Ukrainę zapadnie we wrześniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-30 16:05

Decyzja o tym, czy Ukraina będzie w stanie zorganizować razem z Polską mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku zapadnie we wrześniu. Mówił o tym we Florencji prezes UEFA Michel Platini. Z jego słów wynika, że organizacja imprezy przez Polskę nie jest zagrożona.


W rozmowie z dziennikarzami Platini oświadczył, że stan przygotowań do Euro 2012 w obu krajach nie jest najgorszy. Przestrzegł przed wydawaniem pospiesznych opinii w tej sprawie i podkreślił, że "należy uczynić wszystko, aby przyjęta demokratycznie decyzja o przyznaniu mistrzostw Ukrainie i Polsce była szanowana". Prezes UEFA dodał, że trzeba pomóc obu tym krajom, aby jak najlepiej mogły zorganizować mistrzostwa.

Włochom, którzy nie ukrywali, że w razie niewywiązania się Ukrainy i Polski gotowi są podjąć się organizacji Euro 2012, Platini wytknął, że nie mają odpowiednio przygotowanych stadionów. W tej chwili tylko Rzym i Mediolan dysponują obiektami na europejskim poziomie. Sytuację tę będą mogli poprawić, jeżeli - co bardzo prawdopodobne - będą ubiegać się o organizację Euro 2016, dodał prezes UEFA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Włochom, którzy nie ukrywali, że w razie niewywiązania się Ukrainy i Polski gotowi są podjąć się organizacji Euro 2012, Platini w y t k n ą ł , że nie mają odpowiednio przygotowanych stadionów. W tej chwili tylko Rzym i Mediolan dysponują obiektami na europejskim poziomie. " ..... a ile uzupełnia to mogą w 2016.

Włosi mają dwa stadiony i Platini im odmawia mistrzostw. A Polska i Ukraina , nie ma Ż A D N E GO , ale ma jeszcze nadzieję. I to jest TO!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.