Facebook Google+ Twitter

Decyzja w sprawie polskich stoczni na razie wstrzymana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-07 09:11

Bruksela nie zajmie się w tym tygodniu wsparciem rządowym dla zakładów w Gdyni, Gdańsku i Szczecinie - trwają bowiem negocjacje Brukseli z Warszawą.

Największe szanse na przetrwanie ma stocznia w Gdańsku - mała, sprywatyzowana, która dostała najmniej wsparcia z budżetu. Jednak, by decyzja była pozytywna Bruksela powinna otrzymać dobry program naprawczy. „Komisja oczekuje, że polski rząd prześle taki program wkrótce, jeszcze w październiku. I wtedy dopiero poinformujemy jak się sprawy mają" - mówi unijna komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes.

Wiele wskazuje na to, że Komisja wspólnie zdecyduje o losie trzech polskich stoczni. A to może, choć nie musi oznaczać więcej czasu na porozumienie w sprawie zakładów w Gdyni i Szczecinie, których programy naprawcze unijna komisarz zakwestionowała.

Negatywna decyzja spowoduje, że stocznie będą musiały zwrócić rządowe wsparcie, co doprowadzi je do upadku. Na razie Neelie Kroes mówi jedynie - „wciąż rozmawiamy z polskim rządem". Z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia wynika, że dyskusje dotyczą planu ratunkowego, czyli tego jak utrzymać produkcję, możliwie najwięcej miejsc pracy i zapewnić kontrolę państwa nad zmianami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.